Makyaj malzemelerine hakimiyetin ve onları kullanma becerin çok iyi olsa da yüz şekline uygun makyaj teknikleri kullanmadığında makyajdan beklediğin sonucu alman mümkün olmayacaktır. Bu bağlamda kusursuz makyajın sırrı yüz şekline göre makyaj yapmak diyebiliriz. Yüz şekline göre makyaj yapımı hakkındaki ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsin. İşte, yüz şekilleri doğrultusunda makyaj yapmanın incelikleri.

Yuvarlak yüze makyaj hileleri, oval yüz şekline göre makyaj, uzun yüz makyaj teknikleri gibi konulra değinmeden önce yüzünü tanıman için sana önemli bir ipucu verelim: Yüz şeklimi nasıl belirlerim sorusunun cevabı için yüzün en geniş kısmı, çenenin şekli ve yüzün uzunluğuna odaklanmalısın.

Yüz şekline göre makyaj yapımıOval yüz şekline göre makyaj

Alnının genişliğini gizleyebilmek için kontür uygulamasını, alnında saç diplerine yakın kısımlara yapmalı, aydınlatıcıyı yanaklarının en üst kısımlarına uygulamalısın. Burnunun geniş olduğunu düşünüyor ve burnunu daraltmak istiyorsan burnunun her iki yanına ince bir hat halinde brozlaştırıcı/kapatıcı uygulamalısın.

Kare yüz şekline göre makyaj

Alnının ve çenenin genişliğini dar göstermek için alnının yanlarına ve çene köşelerine doğru kontür uygulamalı; elmacık kemiklerine, alnının orta kısmına ve çenenin ortasına aydınlatıcı uygulamalısın. Allığı da elmacık kemiklerinin hemen altına ve yanaklarının ortasına uygulamalısın.

Kalp yüz şekline göre makyaj

Yüz şekline göre makyaj yapımı, alın ve elmacık kemiklerinin yüzün en geniş kısmını oluşturduğu kalp yüz şekli için alın kısmına kontür uygulama ve aydınlatıcıyla çene çizgisini ön plana çıkarma şeklinde olmalı.

Yuvarlak yüz şekline göre makyaj

Yuvarlak yüze makyaj hileleri için hem alın hem de çene kısmına kontür uygulamalısın. Allığını kontürün  tam üstüne uygulamalısın.

Uzun yüz şekline göre makyaj

Uzun yüz nasıl yuvarlak gösterilir diyorsan aydınlatıcını alnının ortasına ve çenene uygulayabilirsin. Bu sayede yüzün daha uzun görünecektir. Allığını da tam yanaklarının üzerine uygulamalısın. Kontür uygulamasında alnını odak noktan olarak belirlemelisin.

Üçgen yüz şekline göre makyaj

Üçgen yüz şekline sahipsen, alnını biraz daha geniş göstermek için aydınlatıcını şakaklarına uygulamalısın. Yüzünü dengelemek için çene çizgine ve elmacık kemiklerinin altına kontür uygulamalı, allığını daha geniş bir çizgi halinde uygulamalı20sın.

Kusursuz Makyaj Yapma Teknikleri

No Comments Yet

Comments are closed