Güzellik söz konusu olduğunda her kadın dikkat kesilir. Ancak yorgunluk, halsizlik, isteksizlik ve zaman gibi nedenler üşengeçlikle güzellik sırlarını uygulamaktan alıkoyar. Biz de zahmetsiz güzelliğe kavuşmayı mümkün kılan 17 pratik makyaj tüyosu paylaşmak istedik. Zahmetsizce güzellik için yazımızın devamını okumalısınız.

Pratik makyaj çıkarıcınız yatak başucunuzda olsun

Makyajla yatmanın cildinize ne kadar zarar verdiğini biliyorsunuz. Geceden kalma olsanız da o makyajı çıkartmaya üşenmeyin. Pratik makyaj temizleme mendillerinden edinin ve yatmadan önce sadece 30 saniyenizi alacak bir hareketle makyajınızı çıkarın, cildiniz gece boyu nefes alsın.

Tırnak yapıştırıcısı kullanın

Çok güzel manikür yaptırdınız hatta çıkmayan ojelerden sürdürdünüz ama tırnağınız uzadıkça tırnak diplerinde oluşan boyasız görüntü sinirinizi mi bozuyor? Bunu kapatmanın en güzel yolu tırnak üzerine uygulayabileceğiniz sim veya yapıştırıcılar. Hem tırnağınızda çok estetik duracak hem de ojenizi daha uzun süre çıkartmadan kullanabileceksiniz.

Makyaj kurutmak için saç kurutma makinesinden yardım alın

Makyaj yaptınız eyeliner’ınız, rimeliniz kurumadı, çok da aceleniz var. Kurutma makinesi yardımıza koşsun. Biraz yüzünüze tutun, makyajınız hemen kurusun. Pratik makyaj için ipucunu unutmayın!

Ruju çok amaçlı kullanın

Bir ruj aynı zamanda allık ve göz farı olabilir. Evet, bunu üşengeç kızlar iyi bilir. 🙂

Mucizevi rakam: 3

Yüzünüzü aydınlatmak için iki farklı kapatıcı tonunu kullanarak yüzünüze iki adet 3 rakamı çizin. Koyu olan kaşınızın hemen üstünden başlayan, yanağınıza ve çenenize doğru inen ters bir 3 rakamı (E harfi gibi düşünün) çizin.  Açık renkli kapatıcıyla da iki kaşınızın arasından burnunuza, göz altı ve yanaklarınıza doğru inen bir 3 rakamı çizin. Bir fondöten fırçası yardımıyla kapatıcıyı cildinize yedirin. Nasıl? Sadece 3 dakikanızı aldı.

Eyeliner çekerken yanınızda kulak pamuğu bulundurun

Ne yaparsanız yapın gözünüze düzgün eyeliner çekemiyorsanız bu denemelerde yanınızda mutlaka bir kulaklık pamuğu olsun ki hata yaptığınızda kolayca silebilin.

Eyeliner bitince maskara kullanın

Eyeliner’ınız bittiyse kaleminizi veya fırçanızı maskara fırçasına sürün, sizi iyi idare edecek. Nasıl? Pratik olmak şahane.

Ten rengi göz kalemi kullanın

Gözlerinizin altına çekeceğiniz ten rengi bir göz kalemi, gözlerinizin daha aydınlık ve büyük görünmesini sağlayarak sizi sabah mahmurluğundan kurtaracak.

Buğulu göz makyajı yapın

Buğulu göz makyajı için ayrıca bir göz farı almanıza gerek yok. Gözünüze siyah kalem çekin ve bir kulak pamuğu yardımıyla çektiğiniz kalemini göz kapağınızın yukarısına doğru dağıtın. İşte size pratik buğulu göz makyajı!

Saçlarınıza krepe yapın

Krepe her derde deva. Bir krepe fırçası yardımıyla sünen saçınızdan (özellikle saçınızın orta kısmından) bir tutam alın ve diplerine doğru ters tarayın. Akşamdan kalma etkiyi kamufle ettiniz bile!

Kuru şampuan kullanın

Bu kadar da üşengeç olunmaz ama insanlık hali, oldu ki saçınızı yıkamaya vaktiniz olmadı ve dışarı çıkmanız gerek, hemen bir kuru şampuan alın, saç diplerinize uygulayın. Voala! Sanki yıkanmış gibi!

Sadece perçemlerinizi yıkayın

Eğer saçınızın sadece ön kısmı özellikle perçemleriniz yağlandı ve saçınızın diğer kısımları normal ve tümünü yıkamaya üşeniyorsanız çözüm kolay! Sadece perçemlerinizi veya saçınızın ön kısımlarını şampuanlayıp yıkayın.

Uyku öncesi saçınızı şekillendirin

Yatmadan önce saçınızı elinizle toplayıp bigudi gibi elinizle sarın ve bir tel toka ile tutturun, sabah uyandığınızda hafif dalgalı bir saçınız olacak.

Saç diplerine pudra sürün

Saçınızı yıkamaya vaktiniz olmadıysa bir pratik çözüm de bebek pudrası. Bebek pudrası saçınızdaki fazla yağı emerek yağlı görünümü biraz olsun ortadan kaldıracaktır. Gece yatmadan saç diplerinize bebek pudrasını uygulayabilirsiniz.

Saçınızı topuz model yaparak kurutun

Saçınızı yıkadınız ama kurutmaya vaktiniz yoksa saçınızı döndürerek bir topuz yapın ve  klipsli bir toka yardımıyla tutturun. Kuruduğunda açın, dalgalı ve havalı bir saçınız olacak.

Dalgalı saçlar için geceden saçınızı örün

Her sabah saçınızı maşa ile dalgalı yapmak size göre değilse gece yatmadan saçınızı gevşek bir şekilde örün, sabah açtığınızda dalgalı saçlarınızla güne başlayın.

Uyku öncesi topuk kremi sürün

Topuklarınız özellikle yaz aylarında daha da sertleşir hatta kimi zaman çatlaklar oluşabilir. Bunu önlemenin en kolay yolu gece yatmadan ayağınıza çatlak giderici bir ayak kremi sürmek ve üstüne çorap giyerek uyumak. Sabah çorabı çıkarttığınızda ayaklarınız yumuşacık olacak.

No Comments Yet

Comments are closed