Sosyal ağlarda tanışılan kişiler duygu ve düşüncelerini mesajlarında ileterek kendini tanıtır ve karşısındakini de gelen mesajlarla tanımaya çalışır. Elbette her mesaj doğrudan veya dolaylı olarak bir düşünceyi aktarmayı hedefler. Örneğin, güzel sözler yazan veya videolu aşk şarkıları yollayan bir erkek bir şeyler hissediyor olabilir. İşte, sosyal medyada en çok kullanılan mesajların anlamları.

Benimle yazışıyorsun sevgilin kızmasın?

Genellikle erkekler bu cümleyi kurduğunda konuştuğu kızın sevgilisi var mı merak ediyor ve ağzından laf almak için bu soruyu sormayı tercih ediyordur.

Senin gibi bir insan nasıl yalnız olabilir, anlamıyorum

Bu soru için bir nevi rekabet analizi diyebiliriz. Hoşlandığı kişiyle ilgilenen başkaları da olup olmadığını öğrenmeyi amaçlayan bu soru esasında kendinin kıza talip olduğunu belli eder.

En son ne zaman bir birlikteliğin oldu?

Sosyal medyada en çok kullanılan mesajlardan biri de ilişki hayatı hakkında bilgi almayı hedefleyen en son ne zaman birlikteliğin olduğu sorusudur. Bu soru ilişkideki tutumlarını öğrenmenin etkili bir yolu.

Evde herkes uyuyordur herhalde…

Ailen mi yalnız mı yaşadığını öğrenmek isteyen kişinin sorabileceği bu soru aileyle ilişkiler hakkında sohbet başlatmak için de kullanılır

Ben çok iyi yemek yaparım

Çok iyi yemek yapabildiğini söyleyerek kendini öven kişi bir gün o kişiye yemek yapmak istediğini anlatmaya çalışır.

Eğlenmeyi seviyor musun?

Sosyal medyada en çok kullanılan mesajlar arasında bulunan eğlenmeyi seviyor musun sorusu seninle ilgili bilgi toplamayı ve buluşma organize etmeye niyetinde olduğunu gösterir.

Kadın dediğin bakımlı olmalı

Bu cümle kendisinin bakımlı kadınlardan hoşlandığını ve konuştuğu kişinin bakımlı olup olmadığını anlamaya çalışan kişi tarafından kullanılır.

Düşüncelerine çok önem veriyorum

Bu cümle sen benim için önemlisin, sana önem veriyorum cümleleriyle aynı anlamı taşır.

Kimse özgürlüğünden taviz vermemeli

Biri sana sosyal medyada konuşmanız sırasında bu cümleyi yazıyorsa onun özgürlüğüne düşkün olduğunu ve ilişkilerde olan kısıtlamaları hoş karşılamadığını anlayabilirsin.

Kıskançlık dozunda olmalı

Beni sıkboğaz etme, bana karışılmasından hoşlanmam demek isteyen kişi bu cümleyi kullanabilir.

Evlilik zor bir kurum

Bu cümleyi kuran kişi evlenilecek birini arıyorsan ben değilim demek istiyordur.

No Comments Yet

Comments are closed