Erkeklerin bazıları tam anlamıyla “arıza tip” olabiliyor; fakat aşk ve sevgi söz konusu olduğunda vazgeçmek hiç kolay değil. Peki, sorunlu erkeklerle ilişkide nasıl davranmalı? Sen de bu sorunun cevabını arıyorsan sorunlu erkeklerle baş etmenin yolları hakkında ipuçları bulabileceğin yazımızın devamını mutlaka okumalısın.

İşkolik erkeklerle başa çıkma

Partnerin senden önce işini düşündüğü için sorunlu erkeklerle baş etmenin yolları arayışına girdiysen doğru satırları okuyorsun. Evlilikleri boşanmayla biten işkolik erkeklerle baş etmek için onun sana ve ilişkinize karşı olan sorumlulukları olduğunu göstermelisin. Elbette kastettiğimiz şikayet etmek değil. “Benimle hiç ilgilenmiyorsun” yerine “uzun zamandır birlikte vakit geçirmiyorduk” gibi cümlelerle onu özlediğini belirtebilirsin. İşiyle ilgili canını sıkan şeyleri seninle paylaşması için işi hakkında bilgi edinmelisin. Bu sayede ilişkini güçlendirebilirsin.

Arkadaşlarına çok bağlı erkeklerle başa çıkma

Sorunlu erkek yalnızca kıskanç veya işkolik anlamına gelmeyebiliyor elbette. Arkadaşlarına çok düşkün bir erkek arkadaşları her aradığında sevgilisini bırakıp gidebiliyor veya her buluşmaya arkadaşlarını çağırabiliyor. Böyle bir durumda sevgilinin arkadaşlarını “kuma” gibi görmek yerine onun arkadaşlarının senin de arkadaşların olmasını sağlayabilirsin.

Anneci erkeklerle başa çıkma

Sorunlu erkeklerle baş etmenin yolları arayışının nedeni genellikle annesine aşırı düşkün erkekler oluyor. Her şeyin en iyisini annesinin yaptığına inanan erkek partnerinde de annesinin özelliklerini arayıp bulamadığında sorunlar baş gösterir. Bu nedenle anneci erkekler kadınların kabusu. Bu durumun çözümü ona annesi gibi davranmanın mümkün olmadığını anlatırken suçlayıcı dil kullanmamak.

Bağlanma sorunu olan erkekler

İlişkiye ailelerin dahil olabileceği ciddiye dönen durumlarda kaçan erkek bağlanma sorunu yaşayan bir erkektir. Bu tipteki biriyle birlikteysen ikinizin arasında özel bir bağ olduğuna inanmasını sağlamalısınız. Bu sayede sana güvenmesi kolaylaşacaktır. Bunları yaparken ısrarcı olmamalısın. aksi halde onun aranızda bağ olduğuna inanması kolay olmayacaktır.

Aşırı kıskanç erkekler

Seni sürekli arayan ve ney yaptığını bilmek isteyen erkek başlarda özel hissettirse de zamanla huzurun kaçmasına neden olabilir. Durumun can sıkıcı bir hal almaması için kendinden ödün vermeden ve sosyal çevrenden vazgeçmeden onun güvenini kazanmalısın. Örneğin, onu arkadaşlarınla tanıştırabilirsin.

Erkeklerin değişmeyen 6 özelliği

No Comments Yet

Comments are closed