Erkekler ve kadınların iletişim araçlarına bakış açısındaki farklılık sevgiliyle telefonda konuşurken dikkat edilmesi gerekenler konusunu gündeme getiriyor. Kadınlar telefonlarını duygu ve düşüncelerini paylaşmak için kullanırken erkekler bilgi edinmek için kullanıyor. Peki, sevgiliyle telefonda konuşurken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Cevaplar bu yazıda!

Boş konuşmamak

Erkek arkadaşınla konuşurken elbette doğal olmalı ve arkadaşınla sohbet ediyormuş gibi konuşmalısın; fakat ona gün içinde ne yaptığını her ayrıntısıyla anlatmamalısın. Çünkü erkeklerin çoğu telefonda uzun uzun konuşmaktan hoşlanmaz. Saç bakımın gibi konuları kız arkadaşlarınla konuşmalı, önemli konuları buluşacağınız güne saklamalısın.

Çok fazla aramamak

Sana biraz klişe gelebilir; ama ilk arayan sen olmamalısın. Uzun süredir birlikteysen onu çok fazla aramamalı, onun seni aradığı kadar aramalısın. Neden mi? Erkekler bağımsız ve güçlü kadınlardan hoşlanır ve sık sık arayanları “yapışkan” olarak görür. Aradığında da görüşmeleri kısa kısa ve günde birkaç defa yapmalısın. Telefonunu açmıyorsa da onu tekrar aramak yerine mesaj atabilirsin. Üst üste aramaktan kaçınmalısın.

Sessizliği bozun

Sevgiliyle telefonda konuşurken oluşan sessizlik birkaç saniyelik de olsa saatlerce sürmüş gibi gelebilir. Bu gibi durumlarda sevdiği veya sevmediği şeyler gibi genel konular hakkında sorular sorabilirsin. Böylece laf lafı açacak ve sessizlik krizi çözülecektir.

Dinlemeyi unutmamak

Sevgiliyle telefonda konuşurken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli kural dinlemeyi unutmamaktır. Konuşmak için hevesli olabilirsin; ama sadece sen konuştuğunda bu sohbet etmek olmayacaktır.

Ses tonuna dikkat etmek

Sevgiliyle telefonda konuşmak onu tanımanın en iyi yollarından biridir. Sesinin tonundan hangi durumda ne hissettiğini bile kestirebilirsin. Örneğin, ailesiyle ilgili bir soru yönelttiğinde ciddileşmesi ve duraksaması konuyu değiştirmen gerektiğini anlamına gelir.

Enerjik ve esprili konuşmak

Canın sıkkın olduğunda onun da modunu düşürmemek için enerjik konuşmalısın. Aksi halde konuşmak istemediğini düşünebilir. Ciddi konular hakkında da konuşsanız onu güldürmeyi unutmamalısınız.

Mesajlara dikkat etmek

Uzun bir mesaja erkeğin ok yazması kadınların anlam veremediği bir davranıştır.  Erkekler mesajlaşırken mesajların kısa ve anlaşılır olmasını beklerler. Bazen ilk adımları kadının atması gerebilir; fakat yalnızca bir veya iki defa görüştüyseniz ilk mesajı onun göndermesini beklemelisin. Seksle ilgili şeyleri mesaj olarak yazmanı önermeyiz; fakat yazmak istiyorsan da aşırıya kaçmamalısın.

Sevgilinle Ya Da Eşinle Doğru İletişim Kurmanın Yolları başlıklı yazımızı da okumanı öneririz.

No Comments Yet

Comments are closed