14 Şubat, doğum günü, tanışma yıldönümü gibi özel günler nedeniyle yılda birkaç defa sevgiliye hediye alma gerekliliği doğuyor. Bu durumlarda da sevgiliye alınabilecek en güzel hediyeler hakkında bir araştırma içinde buluyoruz kendimizi. Akla ilk seçenekler aksesuar, tekstil ürünleri ve parfüm oluyor. Senin de biraz daha farklı fikirlere ihtiyacın varsa sevgiliye alınabilecek en güzel hediyeler hakkındaki yazımızı okumalısın.

Çiçek

Çiçek sıradan ve üzerinde düşünülmemiş bir hediye olarak gelse de özellikle kadınların çiçekleri ne kadar sevdiği ortada. Bu durumda saksı veya vazo içerisinde hazırlanmış rengarenk çiçek aranjmanları güzel bir seçenek olacaktır. Aşk, saygı, sevgi ve sonsuz tutku anlamına gelen kırmızı gülle birlikte hem iltifat edip hem de görsel şölen yaşatabilirsin. Ona sadakatini anlatmak için pembe karanfil tercih edebilirsin. Henüz ilişkinin başındaysanız divan edebiyatında aşığının yanağına ve göz yaşlarına benzetilen kırmızı laleleri tercih edebilirsiniz. Sevgilinin her daim yanında olacağını ifade etmek için afrodizyak kokusu yayan ve kadınlığı temsil eden orkide alabilirsin. Sevgiline ilk defa çiçek alıyorsan hem tutkuyu hem saflığı ifade eden pembe gül alabilirsin. Özel günde evlilik teklifini de aradan çıkarmak niyetindeysen temizliğin ve masumiyetin simgesi olan beyaz gülü tercih edebilirsin.

Fotoğraf albümü

Ona paylaştığınız güzel anları canlandırıp anılarınızı ve aşkınızı tazeleyebileceğiniz bir fotoğraf albümü alarak onu mutlu edebilirsin. Çeşitli çizimler ve yazılarla süsleyebileceğin fotoğraf albümü kendi emeğini kattığın için çok daha kıymetli olacaktır.

Çikolata aranjmanı

Sevgiliye alınabilecek en güzel hediyeler arasında en popüler olan hediye alternatifi rengarenk lezzetli çikolata aranjmanlarıdır. Kalp şeklinde çikolatalar veya “seni seviyorum” harfleriyle süslenmiş özel yapım aranjmanlarla onu mutlu edebilirsin. Çikolatanın mutluluk verici olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da kısa süreli etki yaratabileceğini de unutmamalısın.

Kişiye özel hediyeler

Ona günlük hayatta kullanabileceği kolye, cüzdan, anahtarlık, kupa, kemer, kol düğmesi, ajanda ve kalem gibi ürünler almak istiyorsan kişiye özel baskı yapılmış olanlarını tercih etmelisin.

Seni seviyorum notları

Küçük kalpli not kağıtlarına en duygusal sözleri iliştirerek ona sevgini ifade edebilirsin. Böyle bir hediye emek ürünü de olduğundan beğenilmesi garanti hediyelerdendir.

Sevgili tişörtleri

Sevgiliye hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilenlerden biri özel bir anlama sahip olan renk, söz, karakter vb. kullanarak özel baskıyla üretilen sevgili tişörtleridir. Sevgili tişörtleri iki çiftin arasındaki soyut bağı somutlaştırma türlerinden biridir.

Sevdiği bir yemek

Onun en sevdiği yiyeceklerden birini kendi ellerinle hazırlayabilirsin. Bu sıradan gibi görünen hediye alternatifi, güzel sözlerle kıymetlenecektir.

No Comments Yet

Comments are closed