Erkek kadın ilişkilerinin odak noktasında olduğu bir sohbet sırasında ruh eşi kavramı mutlaka araya sıkıştırılır. Ruh eşini bulanlar sınırları keskin hatlarla çizer. Kimileri ruh eşleri aynı yaşta mı olur, ruh eşleri ayrılır mı, ruh eşi ne anlama gelir gibi onlarca soruya cevap bulmuştur bile. Kimilerine göre ruh eşi bazen arkadaş, bazen de romantik ilişki yaşadığımız biri olabilir. Peki, ruh eşi nasıl anlaşılır?

1.Kusurlarını da seversin

Normalde tahammül edemediğin şeyler önemsiz hale geldiyse ve onu değiştirmek yerine olduğu gibi kabul edebiliyorsan ruh eşi ne anlama gelir sorusunun cevabını bulmuşsundur.

2.Kolayca bağlanırsın

Onu ilk gördüğünde aranızda bir elektrik olduğunu anlarsın. Normal bir ilişkide zamanla kaybolan bu duygu ruh eşlerinde gittikçe yoğunlaşır.

3.Birbirinizin yanında aşırı rahatsınızdır

Ruh eşi nasıl anlaşılır öğrenmek için kendine şu soruyu sorabilirsin: Birlikteyken ilk randevuya çıktığımız zamandan beri içimizden geleni yapıyor ve eleştirilirim endişesi taşımadan rahat hareket ediyor musunuz? Cevabın evetse ruh eşini bulmuş olduğunu anlayabilirsin. Çünkü ruh eşleri iç dünyasının en gizli taraflarını bile karşı tarafa açabilir.

4.Fiziksel çekim

Fiziksel çekim genellikle cinsellik olarak anlaşılıyor; fakat bahsettiğimiz bu değil. Tesadüfen eli eline değdiğinde bile kalbin çarpıyorsa ve sanki dünyada yalnızca ikiniz varmış gibi hissediyorsan üstelik bu durum sürekli tekrarlanıyorsa ruh eşini bulmuşsundur.

5.Zorluklara rağmen ondan vazgeçemezsin

Ruh eşi nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı olarak kusursuz bir ilişki düşünülüyor. Oysa ilişki her zaman güllük gülistanlık olmayabilir. Ruh eşini bulduğunda zorluklar seni kaçmaya, ondan vazgeçmeye değil onun için savaşmaya iter. Negatif olan her şeyi aşabileceğinize her zaman inanırsın.

6.Konuşmadan da anlaşabilirsiniz

“Sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun?” sorusunu birbirinize ne sıklıkta soruyorsunuz. Birbirinizin cümlelerinizi tamamlıyor musunuz? Cevabın evetse doğru yoldasın.

7.Onun doğru kişi olduğunu bilirsin

Ruh eşini bulduğunda ona olan hislerini tarifsiz olarak değerlendirir ve derinlerde nasıl olduğunu açıklayamasanda o kişinin “doğru insan” olduğunu bilirsin. Çevrendekiler “o sana göre değil” dese de aslında tam tersi olduğunu bir şekilde bilirsin.

Onun doğru kişi olmadığını gösteren 6 işaret

No Comments Yet

Comments are closed