Gerçek aşkı bulana kadar hemen herkes doğru insan nasıl bulunur sorusuna cevap arar. İlişkisi olduğundaysa evlenmek için doğru kişi mi, sevgilinin doğru kişi olmadığını anlamak için ne yapmalıyım öğrenmek ister. Sevgilinin sana göre olup olmadığı konusunda soru işaretlerin varsa bu acı gerçeği öğrenmene yardımcı olabilecek yazımızı okumalısın.

1. Aynı şeylerden zevk almamak

Sen yeni yerler keşfetmek, farklı tatları birlikte deneyimlemek isterken hayatındaki erkek tüm vaktini işe harcıyor ya da ilkokul arkadaşlarıyla maç izlemekle geçiriyorsa kendini bu yorucu ilişkiyle yıpratmamalısın.

2. Hiç yanından ayrılmaması

Sevgilinin doğru kişi olmadığını anlamak için sana ayırdığı süreye dikkat etmelisin. Sana hiç zaman ayırmaması kadar sürekli senin yanından ayrılmaması da sorundur. Hiç yanından ayrılmaması başlangıçta romantik gelebilir fakat bu ileride onsuz plan yapmanın sorun olacağı anlamına gelir. Sevgilin, hobilerinden ve arkadaşlarından uzaklaşmana neden oluyorsa üzgünüz ama sen de ondan uzaklaşmalısın.

3. Tutkulu olmasını mı istiyorsun

Onun daha heyecanlı, atılgan ve tutkulu olmasını bekliyorsan boşuna bekleyiş içinde olman muhtemel. Çünkü kimse bir anda değişmez. Üstelik ona yaşam koçluğu yapmak seni yıpratır.

4. Söylemleriyle eylemleri bir değilse

Sevgilinin doğru kişi olmadığını anlamak için sana söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu anlayabilmelisin. Her anında yanında olabileceğini söylediği halde yardımına ihtiyacın olduğu halde yanında olmuyorsa ya yalancı ya da bencildir ki bu da ayrılık gerektirir.

5. Kimya güçlü değilse

Birinin iyi olması, olumlu özelliklerinin olması kimyan tutmadığında ortaya çıkabilecek uyumsuzluğu ortadan kaldıramaz. Kimyanın güçlü olmadığı biri ilişki ilerledikçe seksin daha keyifli olmasının önünde engeldir.

6. Seni değiştirmeye çalışırsa

Sevgilin seni değiştirmeye çalışıyorsa sevgilinin doğru kişi olmadığını anlamak için çok da uğraşmana gerek yok demektir.  Sürekli giyim tarzından, dış görünümünden memnun olmadığını belirtiyor, sana yeni stil önerileri sunup kendi zevkleri doğrultusunda seni yeniden şekillendirmeye çalışıyorsa  kısacası seni olduğun gibi kabul edemiyorsa ayrılık konuşması hazırlasan iyi olabilir.

No Comments Yet

Comments are closed