İnsanlar çoğunlukla kış mevsiminin ölü sezon olduğunu düşünür ve kışın sevgiliyle yapılacak romantik aktiviteler olmadığını düşünüp zamanının çoğunu sinema salonlarında veya evde geçirmeyi tercih eder. Senin için listelediğimiz aktivite  önerilerimizi okumalısın.

Buzda dans edin

Kış ayları aslında birlikte yeni bir ilgi alanı oluşturmak için idealdir. Bulunduğunuz şehirde buz pisti varsa buz pateni yaparak harika vakit geçirebilirsiniz. Buz pisti bulunmuyorsa da küçük hafta sonu kaçamağı yapıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Kayak yapın

Kışın sevgiliyle yapılacak romantik aktiviteler arasında en eğlenceli olanlardan biri kayak yapmaktır. Küçük bir kaçamak yapıp şehre yakın bir kayak merkezine giderek başbaşa eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Liftlerde birbirinize iyice yaklaşın!

Kardanadam imalatı yapın

Kışın sevgiliyle yapılacak romantik aktiviteler söz konusu olduğunda akla gelen ilk alternatiflerden biri kartopu oyunu ve kardanadam yapmaktır. Böylece birlikte ortaya nasıl bir şey çıkacağını merakla bekleyebilirsiniz.

Puzzle yapın

Kışın soğuklarında evde oturmayı tercih edenlerdenseniz salebinizi, sıcak çikolatanızı alın ve birlikte yapboz yapmaya başlayın. Birlikte eğlenirken kimin daha sabırlı olduğunu keşfedebilirsiniz. Oluşturduğunuz eseri tablo yaparak anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Dans kursuna yazılın

Hayatta en çok mutluluk veren şeylerden biri de sevdiğiniz hobiyi sevdiğiniz biriyle birlikte yapmaktır. Kış aylarında açık hava etkinliklerine katılamayacağınıza göre kışın sevgiliyle yapılacak romantik aktiviteler arasına dans kursuna yazılmayı yerleştirebilirsiniz. Ne dersin.

Kareoke bara gidin

Benim sesim kötü diye düşünme. Eğlenmek ve stres atmak için sevgilinle birlikte kareoke yapabilirsin. Birbirinize şarkı sözleriyle tatlı tatlı imalar da yapabilirsiniz.

Yemek yapın

Romantik müzik eşliğinde birlikte yemek yaparak çok eğlenebilirsiniz. Sonrasında romantik bir sofra kurup birlikte hünerlerinizden bahsedebilirsiniz.

Yağmurda, karda yürüyün

Belki de en romantik eylemlerden biri yağmurda yürümektir. Romantik filmlerin bol bol kullandığı bu aktiviteyi yaparken şemsiyenizi bir kenara bırakın ve anın tadını çıkarın.

Hayvanlar için barınak yapın

Soğuk havada eve kapalı kaldık diye yakınıyorsan sevgilinle birlikte hem harika vakit geçiebileceğin hem de faydalı olabileceğiniz bir etkinlik önerimiz var: sokak hayvanlarına barınak yapmak. Koli kullanarak sokak hayvanları için barınak yapabilir, kalan yiyeceklerinizi onlara verebilirsiniz.

Seks yapın

Kış aylarında havanın erkenden kararması, soğuk gibi etmenler strese neden olabiliyor. Soğukların neden olduğu gribal enfeksiyonlar da cabası. Seksin insan vücuduna faydaları arasında stresi azaltmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek bulunuyor. Dolayısıyla seks yapmak kış aylarında iyi bir aktivite olacaktır. Elbette doğru zamanda, doğru kişiyle…

Klasik olarak battaniyeye sarılıp film seyretmek istiyorsan Türkiye’de Sevgiliyle Gidilebilecek Romantik Yerler başlıklı yazımızı da okumalısın.

No Comments Yet

Comments are closed