Değişim nasıl başlar sorusunun cevabı kolaylıkla bulunamayabiliyor. Değişim için sihirli bir güç olamayacağına göre iş başa düşüyor. Değişime gerçekten hazırsan ve kişisel değişim istiyorum diyorsan bu yazıyı okumanı öneriyoruz. İşte, kısa sürede değişimin yolları.

Küçük adımlarla başlangıç yapabilirsin

Değişimin hangi yönüne odaklandığını bilmek değişim için başlangıç yapabilecek gücü kendinde bulmanı sağlayacaktır. Örneğin, fiziksel değişim istiyorum diyorsan bedeninin içinde daha rahat hissetmek için egzersiz ve spor yapabilirsin. Örneğin, haftada üç kez yalnızca 10 dakika egzersiz yaparak başlangıç yapabilirsin.

Günlük tutmaya ne dersin

Araştırmalara göre günlük tutmanın pek çok faydası bulunuyor. daha organize ve odaklanmış bir insan olmak için, hafızanı ve yaratıcılığını geliştirmek için, duygularının farkında olabilmek ve stresini azaltmak için günlük tutabilirsin. Elbette edebi cümleler kurmak zorunda değilsin. Ne yazacağını bilemediğinde defterine yalnızca bilmiyorum bile yazabilirsin. Defterine minnet duyduğun şeyleri yazarak harika bir başlangıç yapabilirsin.

Rutininde değişiklikler yap

Sigara kullanıyorsan bu zararlı alışkanlığından kurtulmak için sigara bırakma yöntemleri uygulamaya başlayarak hayatında değişiklik yapabilirsin. Parfümünü değiştirmek gibi küçük değişikliklerle kendini büyük değişimlere hazırlayabilirsin.

Yeni şeyler öğren

Kendine yeni hobiler edinmek kısa sürede değişimin yolları arasında en etkili yöntemlerden biri. Yabancı bir dil örenmeye ne dersin? Bu sayede hafızanı güçlendirebilir, diğer kültürleri keşfedebilirsin.

Yeni kişilerle konuş

Herkesin mutlaka bir hikayesi, etkileyici tecrübeleri vardır. Yeni bir insanla konuşup yeni şeyler öğrenmeye başlamak kimi zaman büyük bir değişimin başlangıcı olur. Yeni arkadaşlıklar için Craash’e fotoğrafını yükleyebilirsin.

Craash’de Arkadaş Bulmanı Sağlayacak 6 İpucu

Kendini ödüllendir

Kendini iyi hissetmek için kendini ödüllendirebilirsin. Örneğin, sabah erken uyanıp egzersiz yaptığın için kendini düşük kalorili bir tatlı ile veya sigara bırakma sürecindeysen o gün hiç içmediğin için film seyretmek gibi küçük şeylerle kendini ödüllendirmelisin.

Kendine biraz zaman tanı

Değişimin bir gecede olup bitmesi elbette mümkün değil. Yenilikleri benimseyebilmek için  geçmiş ya da geleceği zihninden atıp içinde bulunduğun duruma odaklanmalısın. Yeni sularda yüzmek elbette zor gelecektir; fakat değişim gerçekleştiğinde ne kadar tatmin edici olduğunu göreceksin.

No Comments Yet

Comments are closed