Kadınların erkeklerden beklentileri ile erkeklerin kadınlardan beklentileri elbette farklıdır. Duygusal ve naif varlıklar olan kadınlar, erkeklerin sonuç odaklı ve düz yaklaşımından memun olmaz ve çoğunlukla sezgileriyle hareket ederler. Peki, kadınların erkeklerden beklentileri nelerdir?

Güven

Kadınlar kendilerini koruyabilecek, yalan söylemeyecek, kendisine sadık kalabilecek erkeklerle birlikte olmayı tercih eder. Erkeğin başarısı, gücü kadına kendini güvende hissettirir.

İlgi ve şefkat

Kadınlar her zaman ilk flört dönemindeki gibi hissetmek ister. Partneri için diğer kadınlardan ayrıcalıklı olmasının sebeplerini bilmek ister. Erkeklerin düz şekilde “seni seviyorum” demeleri onlar için de yeterli değildir ve “o zaman göster sevgini” karşılığını vermeleri olasılığı yüksektir. Kadınlar ilgisiz kaldıklarında partnerlerinden uzaklaşır ve hırçınlaşır. Çünkü ilgi kadınların ilişkiyi canlı tutmasını sağlayan ve giderilmesi gereken bir ihtiyaçtır. Kız arkadaşını veya karını mutlu etmek istiyorsan elini tutmak, sarılmak gibi eylemlerle sevgini somut olarak gösterebilmelisin.

Paylaşım

Kadınlar paylaşmakla mutlu olur. Onu mutlu etmek için birlikte sessizce film seyretmen veya birlikte yeni yerler, yeni tatlar keşfetmen yeterlidir.

Saygı

Saygı, ikili ilişkilerde uzun ilişkinin sırrıdır. Dolayısıyla kadınların erkeklerden beklentileri nelerdir sorusunun cevaplarından biri saygıdır. Kadınlar için erkeğin kendisine saygı duyması ilişkiye gösterdiği özeni ifade eder. Kadınlar zevklerine, özellikle de annelerine saygı duyulsun ister.

Net konuşma

Kadınlar sürprizlerden hoşlansa da kendisiyle ilgili neler planlandığını bilmek ister ve üstü kapatılan sorunlar olmasından hiç hoşlanmaz. Birkaç ay hatta birkaç yıl sonra ne olacağını bilmeye ihtiyaç duyar.

Cinsellik

Kadınlar için cinsellik erkeğiyle her konuda yakın olmasını sağlar. Duygularını erkeklere göre yoğun yaşayabilen kadınlar arzuyu tutkuyu ve istenildiğini erkeğinin gözlerinde görmek ister.

Anlayış

Kadınlar erkeğinin duygusal ihtiyaçlarının farkında olmasını, kendisini dinlemesini ve anlamasını ister. Erkeğin kadını dinlemesi aslında şu mesajı verir: Seni önemsiyorum.

Kıskanılmak

Kadınlar çoğunlukla itiraf etmekten kaçınsalar da partnelerinin ılımlı ölçüde kıskançlık yapmasından memnun olurlar. Bazı kadınlara göre aşırı olmayan kıskançlık önemsenmekle aynı anlama gelir.

İletişim

Kadınlar duygularını paylaşmak ister. İletişim onlar için “sen benim için çok değerlisin” mesajı taşır. Hoşuna gitmeyecek şeyler bile olsa konuşup sorunu çözmek ister.  Sorun olduğunda detayları öğrenmek ve neden, nasıl sorularına cevap bulmak ister.

Çocuk

Her kadın annelik içgüdüsüyle doğar. Kadınlar için çocuk, sevgisini en çok gösterebileceği varlık olmakla birlikte ilişkisinin hiç kopmamasını sağlayan bir varlıktır. Anaç yapılı kadınlar çocuk büyütmekten sonsuz doyum alır.

Kadınların Paradan Daha Çok Önem Verdiği Şeyler

No Comments Yet

Comments are closed