Kadınları erkeklerden soğutan şeyler elbette ki kişisel bakım ile ilgili hatalar. Kadınlar güzellik için onca para ve zaman harcarken erkeklerden de az da olsa bu çabayı istiyor. Bir düşünün bakalım hangi kadın bakımsız erkek ister? Bu yazıda kadınlara sorduk ve kadınları erkeklerden soğutacak hataları onlardan öğrendik.

1. Ter kokusu

Kabul edelim, hiçbir kadın ter kokan erkekten hoşlanmaz. Özellikle sıcak yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sık sık duş almanız ve evden çıkarken koltuk altlarınıza bir deodorant sıkmanız ter kokusunu önleyecektir. Parfüm sıkmayı da unutmayın, kadınlar koku konusunda hassas olabiliyorlar.

2. Salaşlık

Salaşlık belki sizin tarzınız olabilir ama bu kadınlarda hijyene önem vermediğiniz algısı yaratabilir. Salaş bir tarzınız bile olsa saç sakalınız birbirine karışmasın; en azından vücut bakımınıza ve giydiğiniz kıyafetlerin temizliğine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

3. Bakımsız el ve ayaklar

Kadınlar manikür pedikür yaptırır da erkekler yaptıramaz mı? El ayak bakımına özen gösterenlere hemen metroseksüel erkek etiketini yapıştırmayın, her erkek bakımına özen göstermeli, kadınlar böyle istiyor.

4. Bakımsız saç ve sakallar

Bu aralar bir sakal modasıdır gidiyor, ama kabul edin baylar herkese de sakal yakışmıyor. Modaya ayak uydurayım derken komik duruma düşmeyin. İlle de sakal bırakmaya karar verirseniz bakımını da aksatmayın. Biz yine de hatırlatalım, yeni tıraş olmuş, tıraş losyonu ve parfüm kokan bir ten kadınlar tarafından daha çekici bulunuyor. Bir de uzun saç meselesi var, eğer saçınız uzunsa bakımı için ayrı bir çaba göstermeniz gerekiyor.

5. Saç ve vücut kılı görmek

Hiçbir kadın banyoda saç ve vücut kılı görmeye tahammül edemez. Özellikle yazın sık sık vücudunuzu tıraş edin; hem ter kokusundan kurtulun hem de banyolar temiz kalsın. Latin Amerika’da erkeklerin bacak kıllarını aldıklarını biliyoruz ama sizden bunu istemiyoruz, epilasyon da bir çözüm mesela. Bunu deneyince kadınsı olmuyorsunuz merak etmeyin.

6. Ağız kokusu ve kıyafete sinen sigara kokusu

Ağız kokusuna detaylıca girmeyeceğiz çünkü zaten biliyorsunuz, bu oldukça hassas bir konu ve ağzınızın koktuğunu size kimse söyleyemeyecektir. Bunu önlemek için diş ve ağız bakımınızı aksatmayın ve yanınızda mutlaka bir naneli sakız/şeker bulundurun. Sigara kokusu da kadınları sizden uzaklaştıracak nedenlerden biri. Kıyafetleriniz ve cildiniz üzerine sinen bu kokudan kurtulmanın bir yolunu bulun.

7. Vücut yapayım derken aşırıya kaçanlar

Spor yapmanız harika ama her şeyin de bir sınırı var değil mi? Ortalıkta herkül gibi dolaşmak isteyebilir ve ne kadar baklavanız olduğunu göstermek isteyebilirsiniz ancak bir noktada durmanız gerektiğini hatırlatalım. Kadınlar fazlasıyla yapay duran şişmiş kol ve vücutları çok da çekici bulmuyorlar. Ölçülü bir spor ve fitness programı yaza fit girmenizi sağlayabilir. 

No Comments Yet

Comments are closed