Kadın erkek ilişkileri hakkında sürekli yazılıp çiziliyor, mutlu ilişkilerin formülleri bulunmaya çalışılıyor. Kimi ilişkisini tutkuya kimi sadakate kimi ortak noktada buluşabilmeye odaklıyor. Kadın erkek ilişkileri hakkında bilgiler araştırıldığında ortaya ilginç sayılabilecek şeyler çıkıyor. Bazen geleneksel bazen alışılmışın dışında gelişen kadın erkek ilişkileri hakkındaki istatistikleri öğrenmek seni şaşırtabilir!

1. Evliliklerin yüzde 60’ı arkadaş vasıtasıyla oluyor

Ortak arkadaşın sana birinden bahsediyorsa onu can kulağıyla dinlemeni öneririz. Çünkü istatistiklere göre evlilik hikâyelerinin başında genellikle ortak arkadaşlar oluyor.

2. Barlarda tanışma filmlerde oluyor

Yaygın kanının aksine barlar yeni ilişkilere yelken açmaya aracılık etmiyor. İstatistiklere göre erkeklerin yalnızca yüzde 2’si sevgilisini bardan buluyor.

3. İlk izlenim bir saati buluyor

Araştırmalara göre kadın erkek ilişkileri hakkında bilgiler arasında en ilgi çekici olanlardan biri ilk izlenim erkekler ve kadınlarda farklılık göstermesi ve 1 saat içinde oluşması. Erkekler yeni tanıştıkları bir kadınla ilgili 1 saat sonra fikir sahibi olabiliyor. Kadınların yeni tanıştığı erkeğin notunu vermesi içinse 15 dakika yeterli oluyor.

4. Yüzde 44 bekâr oranı

Dünya çapındaki araştırmaya göre nüfusun yüzde 44’ü bekâr. Bununla birlikte Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklamalarına göre evli olanların yüzde 56,3’ü mutlu. Bu sonuca göre  “bekârlık sultanlıktır” sözü geçerliği kaybetmiş durumda.

5. İnsanlar aşkı internette arıyor

İstatistiklere göre yalnızca Amerika’da 40 milyon insan aşkını online ortamda arıyor. Craash ve diğer arkadaşlık sitesi üyelerinin çokluğu arkadaşlık sitelerinin tabu olmaktan çıktığının göstergesi.

6. Kadınlar paraya önem veriyor

Araştırmalara göre kadın erkek ilişkileri hakkında bilgiler arasında belki de en acı gerçek kadınların yüzde 88’inin erkeklerin parasıyla ilgilenmesi. Çiftler arasındaki tartışmaların çoğu da birikim ve harcama gibi konular oluyor ve maddi konularla başlayan sıradan kavgalar ilişkilerin bitmesine yol açabiliyor.

No Comments Yet

Comments are closed