Yollarının kesiştiği kişiyle ilk randevular, olası bir ilişkinin temellerinin oturtulduğu özel anlar olduğu için kıymetlidir. Dolayısıyla ilk buluşmada ne giyinmeli, ilk buluşmada ne konuşulur, ikinci buluşmayı garantilemek için ne yapmalı gibi soruların cevapları telaşla aranır. Buluşma esnasında nasıl davranmaya ve nasıl görünmeye odaklanılan bu sorular kadar ilk buluşmadan sonra beklemek ve o süreçte bir takım sorulara cevap bulmak da önemlidir.  Senin için ilk buluşmadan sonra beklemek ve ikinci buluşma için karar verme sürecinde kendine sorman gereken soruları derledik. İkinci buluşma için değer mi öğrenmeye hazırsan sorularımıza başlayalım.

1. Güvende hissettim mi?

İnsanlar, ilk kez gördüğü bir insanın, iyi ya da kötü, güvenilir ya da güvenilmez olduğuna sadece 4 saniyede karar verebilir ve genellikle ilk izlenimle alınan kararlar kalıcı olur. Bu nedenle onu ilk gördüğünde ne hissettiğini, buluşmanın sonuna kadar herhangi bir noktada kendini risk altında hissedip hissetmediğini sorgulamalısın.  Tutarsız konuşmasını yakaladıysan veya ilk buluşmada dokunan erkek profili ile karşı karşıya kaldıysan ikinci buluşma için tarih vermemelisin.

2. Sıkıldım mı?

İlk buluşmada iki tarafında gergin olmasından kaynaklanan sessizlik normal karşılanabilir. Bununla birlikte eğlenmeyi seven deli dolu biriysen pek de komik olmayan sıkıcı sayılabilecek anılarını anlatan veya her zaman sessiz olduğunu söyleyen biriyle anlaşabilme olasılığın biraz daha düşük olabilir.

3. Değerlerime uygun mu?

Herkesin kendince değer yargıları vardır. İlk buluşmada konuştuklarına göre senin değerlerinle örtüşüp örtüşmediğini anlayabilirsin. Bu noktada buluşmaya geldiği kıyafetinden garsona davranışlarına, konuştuğu konulardan bakışlarının odağının neresi olduğuna kadar pek çok detayı etraflıca düşünmeli ve sezgilerine güvenmelisin.

4. Kimyamız uyuşuyor mu?

İlk buluşmadan sonra beklemek biraz zordur. Fakat kendine sorman gereken soruları biliyorsan doğru yoldasındır. Sen de kimyamız uyuşuyor mu sorusunu kendine sorduğunda olumlu düşünebiliyorsan ikinci buluşma için ona ikinci şansı verebilirsin. Craash olarak sana bir sır verelim: Birine karşı güzel şeyler hissetmeye başladığında kimyan doğal olarak onunkiyle uyum haline geçer ve o küçük kıpırtılar kıymetlidir.

No Comments Yet

Comments are closed