İlk buluşma için sözleşmek o gün gelene kadar geleceğiniz için doğru cevaplamanız gereken zorlu bir sınav gibidir. İlk buluşmada ne giyilir, ilk buluşmada hangi çiçek verilir, ilk buluşmada nasıl makyaj yapılır gibi soruların cevabı bir şekilde bulunur; fakat ilk buluşma planladığın gibi gitse de hayal kırıklığıyla da sonuçlanabilir. İlk buluşmadan sonra hayal kırıklığıyla mücadele etmek için ne mi yapmalısın? İşte,  buluşmadan sonra kırılan kalbini onarmanın 3 yolu.

Rutinin dışına çıkmalısın

Teklifine hayır cevabı aldıysan, “sanırım yeterince güzel/yakışıklı değilim”, “acaba çok mu sıkıcıyım” gibi düşünceler aklına gelebilir. Bu düşüncelere kapılmamak için günlük rutinin dışına çıkabilirsin, daha önce gitmediğin bir mekanda arkadaşınla daha önce tatmadığın lezzeti deneyebilir veya her zaman kullandığın yol yerine diğer yolu kullanabilirsin.

İlk buluşma hakkında konuşmamalısın

Muhtemelen ilk buluşmadan önce heyecanını paylaştığın arkadaşların ilk buluşmadan sonra merakla durumu öğrenmek isteyecek veya sen neden böyle olmuş olabilir sorusunun cevabını arkadaşında arayacaksın. Oysa bu süreç hakkında konuşmayı bırakarak daha kolay unutabilirsin.

Kendine şans vermelisin

İlk buluşma gününde yaşadığın hayal kırıklığı bundan sonra adım atmakta zorluk yaşamana neden olabilir. Oysa tüm yenilikler yeniden deneyebilme arzusundan kaynaklanır.  Bakış açını değiştirip yeniden kendine şans vermelisin.

Burçlara göre ilk buluşma tüyoları

No Comments Yet

Comments are closed