Sonunda hayatının aşkı olmaya aday birini buldun. İlk buluşma için saat ve mekân belli. Günler öncesinden ilk buluşmada ne giyilir sorusunun cevabını kendince belirledin. İlk buluşma makyajı, saçı derken hazırsın.  Bu defa ilk buluşmada ne yenir ne içilir sorusu gündeme geldi değil mi? İlk buluşmada yenecek yemekler konusunda karar vermek için ilk bilmen gereken ilk buluşmada yenmemesi gereken yemekler. Listemizde bulunan yemekleri elediğinde müstakbel sevgiliyle ilk yemek konusundaki önemli soru işaretini kaldırabilirsin. İşte ilk buluşmada yenmemesi gereken hayal kırıklığı yaratan yemekler.

Büyük mücadele: Balık

Sindirimi kolay, protein ve Omega-3 zengini balık faydalı ve harika besin olsa da ilk buluşmada balık yemek pekiyi fikir değil. Balığın omurgasına dikkat ederken onunla ilgili ayrıntıları kaçırabilirsin.

Çeken bilir: Spaghetti

Sevgiliyle buluşmada Spaghetti yemek filmlerdeki gibi öpüşmeyle bitmiyor elbette. Onun karşısında çenene ya da temiz açık renk kıyafetine bulaşan sosla durmak pek de hoş olmayacaktır.

Eziyetin lezzet bulmuş hali: Hamburger

İlk buluşmada yenmemesi gereken yemekler listemizde hamburgere yer vermesek olmazdı. Çünkü hamburgeri yeme zorluğu lezzetiyle doğru orantılı. Hamburgeri tutarken ve ağzına götürürken doğru açıyı yakalamasının. Aksi hale dökülen ketçaplar, elden kayıp giden ekmek, tabağa düşmek için can atan marul derken ilk buluşma kâbusa dönüşebilir.

Gardını al: Ayvalık tostu

İlk buluşmada sıkıntı vermesi garanti olan yiyeceklerden biri Ayvalık tostu. Malzeme çeşitliliği Ayvalık tostunu yemenin zorluğu konusunda ipucu veriyorken yine de Ayvalık tostu sipariş ediyorsan gardını alıp bu zorlu mücadeleye hazır olmalısın. Bezelyelere dikkat!

Romantizme gelen darbe: Tavuk kanat

İlk buluşmada yenmemesi gereken yemekler arasında tavuk kanat da var. Tavuk kanadı ellerinle yiyerek ona boş yüzük parmağını gösterebilirsin. Ancak 10 parmağın yağ içinde kalır. Çatalla yemek mi bunu denememelisin.

Marangoz gibi uğraştıran yemek: Dana eti

Dana eti pişirilme şekline göre bir çimento gibi sertleşebilir. Bu durumda kaçınılmaz çatal bıçak mücadelesiyle keyifli bir ilk buluşma gününü mahvedebilirsiniz.

Ona bunu yapma: Sarımsaklı yiyecekler

Canın Kayseri mantısı istemiş olabilir ama tek başına olduğunda yemeyi tercih etmelisin. Ancak ilk izlenimin hoş olmadıysa ve onun senden uzaklaşmasını istiyorsan sarımsaklı ekmek de önerimizdir.

Tehlikeli sıvı: Çorba

Özellikle kış aylarında çorbanın sofralardan eksik edilmemesi gerektiği elbette doğrudur. Ancak ilk buluşmada çorba içmek gibi bir hataya düşmemelisin. Çünkü ne yaparsan yap hüpleme sesi çıkabilir, dilin yanabilir, damlayabilir. Kısacası çorba, kâseden ağzına ulaşana kadar geçen o kısa sürede büyük gerginliğe neden olur.

Şekilden şekile girebilirsin: Salata

Marulu ağzına sığdırmak için suratında oluşacak garip ifade, ağzının kenarından damlayan yağlar, son anda çataldan düşen domates. Sence de salatayı ilk buluşmada yenmemesi gereken yemekler listemize koymakta haklı değil miyiz?

No Comments Yet

Comments are closed