Craash sayesinde biriyle tanıştın veya uzun süredir ilgi duyduğun birini yemeğe çıkma konusunda ikna ettin. Onu etkilemek için bu fırsatı iyi değerlendirmelisin. İlk buluşmada yapılacak aktiviteler kadar ilk buluşmada yapılmaması gerekenler de önemli. Sen de doğru taktiklerle onu etkilemek ve güzel bir başlangıç yapmak istiyorsan yazımızı okumalısın. İlk buluşmanın kâbusa dönüşmesini istemezsin değil mi?

1. Konuşabileceğiniz etkinlik ayarla

İlk buluşmada paintboll, su kayağı gibi farklı aktiviteler yapmak ilginç bir fikir. Bu sayede macerasever kişiliğini gösterebilir, onunla uyumlu olup olmadığını anlayabilirsin. Dezavantajı ise bu sırada konuşma fırsatı bulamamak olur. İlk randevunuzu karmaşık hale getirme ve onu tanımaya yönelik sorular sorabileceğin bir ortam ayarlamaya çalış.

2. Umursamaz görünmeye çalışmak

Onunla randevu ayarlayabilmek için çok fazla çaba harcamış olabilirsin ama bunu umursamıyor görünmek ya da Facebook ilişki durumunu buluşma öncesi “ilişkisi yok” olarak ayarlamak soğukkanlı olduğunu göstermez. İlk buluşmada yapılmaması gerekenler arasında başka şeylerle ilgilenmek olduğunu tahmin etmelisin. Özellikle sürekli telefonunla ilgilenmen ve lavaboya giderken de telefonu yanına alman ikinci randevu olasılığını bir hayli düşürür.

3. Yemekte çekingen davranmak

Kızların ilk buluşmada tavşan gibi yemek yeme zorunluluğu hissetmesi yaygın bir durum. Oysa yemekte çekingen davranmak ilk buluşmada yapılmaması gerekenler arasında bulunuyor. Çünkü erkekler rahatça yemek yiyebilen kadınlardan hoşlanıyor. Üstelik onunla uzun süreli bir ilişki yaşadığında bütün yemek kültürlerini birlikte denemek isteyebilirsin. O yüzden yeşillik yerine biftek ve spagetti makarna gibi yiyecekler sipariş etmekten çekinmemelisin.

4. Çok fazla dekolte giyinmek

Giyim konusundaki tercihler kişiseldir. Ancak ilk buluşma için çok fazla dekolte giyinmeyi tercih etmek itici görünmene de sebep olabilir. Bunun için bacak dekoltesi olan kıyafet giyiyorsan aynı zamanda göğüs dekoltesi tercih etmemeli, dengeyi sağlayabilmelisin.

5. Buluşmaya geç kalmak

Sevgilin veya arkadaşın, buluşmaya gideceğin kişinin sıfatı her ne olursa olsun buluşmaya geç kalmak saygısızlık göstergesidir. Bunu elbette sen de bilirsin. Ancak aşırı trafik veya ilk buluşma heyecanının verdiği heyecan seni yavaşlatmış olabilir. Bu durumda en doğrusu dürüst davranarak durumu anlatmaktır. Gönlünü alabileceğin küçük bir hediye de bu küçük aksiliği fırsata dönüştürmene yardımcı olabilir.

6. Eski sevgiliyi hatırlamak veya hatırlatmak

İlk randevuda geçmiş ilişkini anlatman eski sevgilini hala unutamadığını düşündürebilir. Bu nedenle eski ilişkinde yaşadığın tecrübeleri birkaç buluşma sonrasına saklamalısın.

No Comments Yet

Comments are closed