İlk buluşma tarihi belirleyerek önemli bir başlangıcı yaptın; fakat ilk buluşmada söylenmemesi gerekenler nelerdir, ne konuşulmalı fikrin yok mu? Öyleyse doğru yerdesin. İlk buluşma taktikleri öğrenmek istiyorsan yazımızın devamını okumalısın.

1. Mali durum

İlk buluşmada söylenmemesi gerekenler listemizin başında mali durum geliyor. Onun daha ilk buluşmada finansal açıdan ne durumda olduğunu bilmesine, ailenin ve senin mal varlığını bilmesine gerek yok. Seni hobilerinle, sevdiğin şeylerle değerlendirmesine izin vermeli ve bu konuları ilişkinin ilerleyen dönemlerindeki özel paylaşımlarda bulunacağınız anlara saklamalısın. Ne demişler, “Karda yürü izini belli etme”.

2. Eski sevgili

Sevgilinle aranda hiç sır olmamasını isteyebilirsin ki bu güzel bir düşünce fakat ilk buluşmada eski sevgilinden bahsetmek onu unutmak için yeni ilişki arayışında olduğun izlenimini yaratabilir.

3. Ciddi düşünmüyorum

Dürüst davranmak önemli olsa da kadınlar için ilişkiye başlangıçta bu sözü duymak önemsenmediğini hissettirir ve ikinci buluşmanın önüne büyük bir duvar örebilir.

4. Patronu kötülemek

İş ilişkilerin ve iş hayatındaki zorluklar hakkındaki konuşmayı sonraki buluşmalarına ertelemelisin. Şikâyet ederek başlangıç yapmak iyi bir fikir değil.

5. Neden bekâr olduğunu sormak

İlk buluşmada söylenmemesi gerekenler listemizde neden bekar olduğunu sorgulamak da var. Çünkü bu sorunun derin bir sebebi de olabilir ve bunu ilk buluşmada sormak hem aceleci davranmak olur hem de ona bir avına yaklaşmış bir avcı gibi yaklaşmış olursun.

6. Garip özellikler

İlk buluşmada fiziksel özelliklerin ya da takıntıların gibi garip özelliklerini bilmesi senin için de onun için de kazanç olmayacaktır.

No Comments Yet

Comments are closed