İlk buluşmada saç nasıl olmalı sorusunun cevabı da ilk buluşmada konuşulan konular, ilk buluşma mekanı seçimi kadar önemli oluyor. İlişkinin devam edip etmeyeceğinin belirlendiği ilk randevu, kıyafetinden kullandığın aksesuarlara kadar pek çok detaya özen göstermeyi gerektiriyor. Kıyafetin ve makyajın ne kadar güzel olursa olsun saçların yağlı, dağınık ya da kepekli görünüyorsa direkt olarak berbat görünürsün. İlk buluşma için saç modelleri konusunda fikir almak ve ilk buluşmada saç nasıl olmalı sorusunun cevabını bulmak istiyorsan yazımızın devamını okumalısın.

Saç bakımı yaparak saçlarını hazırla

Saç modellerinin olması gerektiği gibi görünmesinin koşulu saçların tamamen temiz olmasıdır. Bunun için de kepek ve yağlanma sorununa karşı bakım yapmalısın.

Kısa saçlı kadınlar için öneriler

Kısa saçlıların saçlarını şekillendirmesi kolay olur. Basit bir şekillendirici saç kremi kullanarak veya fön çekerek konsepte uygun şekilde saçlarını şekillendirebilirsin. Bandana veya şapka kullanarak farklı bir hava yaratabilirsin.

Uzun saçlı kadınlar için öneriler

Saçların uzunsa pek çok alternatif saç modeli deneyebilirsin. Atkuyruğu, su dalgası, düz, yarım topuz, bol topuz, balıksırtı örgü, kılçık örgü gibi saç modelleri arasından seçim yaparken kıyafet seçimini ve yüz şeklini göz önünde bulundurmalısın. Düğüne gidiyor havası veren bukleler ve abartılı topuzları tercih etmemelisin. Küt ve lob/bob kesim saçların varsa yalnızca şekillendirici kremler kulanman yeterlidir. Kötü havalarda saçlarınız bir rüzgarla mahvolabilir. Bu nedenle hava koşullarını da dikkate alarak doğal ve abartısız saç modelleri seçmelisin.

Erkekler için saç modelleri

İlk buluşmada saç nasıl olmalı sorusunun cevabı elbette kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Erkeklerin ilk buluşma için kadınlarda olduğu gibi saçlarını kepeklerden arındırması gereklidir. Erkeklerin saç stili konusunda düştükleri en büyük hata aşırı jölelenmiş saçlardır.

Kepekli saçlar için doğal yöntemler

Kepekli saçlar için çinko, ardıç yağı ya da katran içeren özel şampuanlar kullanmalısın. Doğal yöntemlere ihtiyacın varsa da havuç, kayısı, karaciğer, maydanoz, patates, pazı ve balıktan zengin beslenebilirsin. A vitamininden zengin beslenme de saçlı derinin onarım ve yenilenmesine katkı sağlar. Banyo esnasında şampuanlamadan sonra durulama aşmasında elma sirkesi ile saçlarına masaj yapabilirsin. Saçların kuru haldeyken saç diplerine tuzla masaj yapabilir, sonrasında şampuanla yıkayabilirsin. Kepekten kurtulmak için saçının sıklığına göre 2 veya 3 aspirini ezip toz haline getirip şampuana ekleyebilir, şampuanladığın saçını 3-4 dakika beklettikten sonra durulayabilirsin.

Erkekler  Sakal Uzatmanın Püf Noktaları başlıklı yazımızı da okumalısınız.

No Comments Yet

Comments are closed