İlk buluşmada neyi nasıl söylediğinden önce temiz, özenli ve zarif görünüp görünmediğin önemli olur ve ilk buluşmada nasıl bir makyaj yapılmalı sorusu gündeme gelir. “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” cümlesine sıkı sıkıya tutunup dudaklara ifade, gözlere anlam, bakışlara düşünce katmak için harekete geçmek gerekir. Elindeki makyaj malzemeleriyle ve kombinindeki renklerle ne yapman gerektiğini bilemiyorsan yazımız tam da sana hitap ediyor. İşte, ilk buluşmada nasıl bir makyaj yapılmalı sorusunun cevabı.

Makyaj süngeri ile ten makyajı

Fondöten, nemlendirici ve güneş koruyucu işlevini gören BB krem ile ten makyajına başla. Makyaj süngeri kullanarak fondöteni eşit olarak yüzüne dağıttıktan sonra gözaltındaki morlukların görünümünü kapatmak için gözaltı kapatıcısı kullan.

Kontürle yüz hatlarını belirginleştir

Yüz hatlarını belirginleştirmek için kontür uygulamalısın. Elmacık kemiklerinin alt çizgisine Bronzer pudra ve fırça ile ürünü uygula ve doğal görünüm yakala. Burun kemiğinin iki tarafına da ince uçlu fırça ile Bronzer pudra uygulamalısın.

Aydınlık göz makyajı

Gözkapaklarına yüzük parmağını kullanarak far bazı uygula. İlk buluşma makyajı için temiz, sade ve açık tonlarda göz makyajı tercih edebilirsin. Bakışlarına derinlik katabilmek için eyeliner fırçası ile kirpik diplerine ince çizgi çekebilirsin. Aydınlık görünümlü gözler için göz içine beyaz göz kalemi uygulamalısın.

Sağlık cilt görünümü için allık

Sağlıklı bir cilt görünümü için elmacık kemiklerine allık fırçası yardımıyla allık uygulamalısın.

Çekici dudaklar için dudak bakımı

Kuru, atlamış dudak görünümü kötü bir görünüm olacaktır. Bu nedenle dudak peelingi ile düzenli olarak dudaklarındaki ölü deriyi arındırmalısın. Dudak kalemini kullanarak dudaklarına çerçeve çizdikten sonra pembe tonlarda ruj uygulayabilirsin.

İlk buluşmada nasıl bir makyaj yapılmalı sorusunun cevabı kadar ağız bakımını düzenli ve doğru biçimde yapman, el ve ayak bakımına özen göstermen, açık tonlarda oje tercih etmen,  koltukaltı deodorantı kullanman, taze, ferah parfümleri tercih etmen,  kıyafetine uygun spor ve şık bir ayakkabı tercih etmen de önemli. Makyajla ilgili daha fazla ipucuna ihtiyacın varsa şu yazımızı da okumalısın: Üşengeçler İçin 17 Pratik Makyaj Tüyosu

 

No Comments Yet

Comments are closed