İlk buluşma günü hazırlıkları öncesinde cevaplanması gereken en önemli soru ilk buluşmada kadın ne giymeli sorusudur. Çünkü ilk buluşma çocuklara, torunlara anlatılabilecek bir anı olabilir. Onun hafızasında iyi kalmak için ilk buluşmada kadın ne giymeli sorusuna cevap bulabileceğin yazımızı okumalısın.

Mekâna ve konsepte uygun giyin

Tarzın ne olursa olsun ilk buluşmada mekâna ve duruma uygun giyinmelisin. Seni buluşmaya davet eden kişi mekân ve plan hakkında ipucu vermiştir. Ağaçlar altında romantik piknik, sabah kahvaltısı veya film seyretmek için kot ve tişört gibi günlük kıyafetlerden oluşan kombin yapmalısın.  Akşam yemeği için siyah elbiseler her zaman kurtarıcıdır. İlk buluşmada Çok derin göğüs dekolteleri veya bacak dekolteleri kullanmamalı; sade, kaliteli, temiz kıyafetler tercih etmelisin.

Vücut tipine uygun giyin

İlk buluşmada kadın ne giymeli sorusuna verilebilecek cevap vücut tipine göre de değişir. Vücuduna uygun olmayan kıyafetler tercih ettiğinde daha şişman veya daha kısa görünebilirsin. Üstelik dar ya da aşırı bol kıyafetler rahatsız olmana neden olur ve durum buluşma boyunca hareketlerine yansır. Aynı durum ayakkabılar için de geçerli. Daha uzun boylu, daha şık görünmek için yüksek topuklu ayakkabı tercih edebilirsin. Ancak topuklu ayakkabıyla yürüme konusunda iyi değilsen orta boy topuklu bir ayakkabı veya platform tabana sahip bir ayakkabı tercih etmelisin.

Çarpıcı bir parça seçmelisin

Onu etkilemenin yolu sadece dekolte değildir. Güzel bir desene sahip, kaliteli, vücuduna oturan bir pantolon tek parça elbise veya çarpıcı bir aksesuarla da çekici görünebilirsin.

 Fazla aksesuar kullanmamalısın

Kıyafetinin üzerine takacağın tek bir kolye veya yüzükle yetinmelisin.  Aşırı aksesuar kullanımı şıklığın önünde engeldir.

Aşırı parfüm sıkmamalısın

Henüz ilk buluşma olduğu için sağlık sorunlarıyla ilgili fikrin olmayabilir. Bu durumda kokuya karşı alerjisinin olabileceğini göz önünde bulundurarak “ parfüm şişesi içine düşmüş” diye düşündürecek kadar parfüm sıkmamalısın. Parfümü kulak arkası, bilek ve dirsek içleri ve diz arkasına sıkmalısın.

Saç ve makyajda ölçülü ol

Kadınların kendini kaptırdığı iki şey saç ve makyajdır. Görünümü etkileyen en önemli unsurun bu ikisi olduğu düşünüldüğünde elbette saç ve makyaja özen gösterilmelidir.  Ancak ilk buluşma için doğal görünümlü makyaj yapmalı ve fön ya da hafif dalgalı saç kullanmalısın.

 

No Comments Yet

Comments are closed