Sonunda hayatını renklendirebilecek birini buldun ve onunla buluşmaya hazırlanıyorsun. İlk buluşmada ne giyilir, ilk buluşma makyajı nasıl yapılır gibi yığınla soruya cevap bulmaya çalışıyorsun. Belki de ilk buluşma günü harika bir anı olacak ve ruh eşini bulduğunu anlayacaksın. Bunu anlamak için hangi okulda okuduğu ya da ailesinin ne iş yaptığı gibi sıkıcı olabilecek klasik soruların yerine gerçekten uyumlu olup olmadığınızı anlayabileceğin sorular sormalısın. İlk buluşmada hangi sorular sorulur sorusuna cevap arıyorsan ve yollarının kesiştiği kişinin geleceğin olup olmadığını öğrenmek istiyorsan bize kulak vermelisin. İşte, ilk buluşmada sorulabilecek sorular.

Ölmeden önce yapılacaklar listesi senin için neleri içeriyor?

Kişiyi tanımak için sorulan sorular arasında en iyilerden biri budur. Çünkü soruya verilen cevap hayalleri ortaya koyar. Kimileri Everest’e tırmanmayı, yunuslarla yüzmeyi kimileri Safari yapmayı ya da restoran açmayı hayal eder. Tanıştığın kişinin hayallerinden en az biri senin için de uygunsa hayali birlikte gerçekleştirme şansınız artar.

Senin için ideal tatil nedir?

Bu soru sana “Arkadaşını en iyi tatilde ya da yolculukta tanırsın” sözünü hatırlattı mı? Tatil planları onunla ne kadar uyumlu olduğunu anlamana yardımcı olabilir. Tatilde Doğu Ekspresi ile uzun bir tren yolculuğuna çıkmak isteyen birinin maç izlemeyi tatil olarak gören biriyle anlaşma olasılığı sence de düşük değil mi? O halde bu soruyu ilk buluşmada konuşulacak konular arasına koyabilirsin.

Bugüne kadar yaptığın en büyük çılgınlık nedir?

İlk buluşmada hangi sorular sorulur sorusunun en eğlenceli karşılığı bu sorudur diyebiliriz. Elbette ilk buluşmada bunu anlatmak kolay olmayabilir. Çünkü bu anlar genellikle zor duruma düşülen anlardır. Ancak karşındaki yaptığı çılgınlığı keyifle anlatıyor ve seni güldürüyorsa kendine güvenen ve eğlenceli biriyle karşı karşıya olduğunu anlayabilirsin.

Sence ideal evcil hayvan hangisi, kedi mi köpek mi?

Hayvanlarla ilgili bir sorunun flörtte sorulacak sorular arasında bulunması seni şaşırtmış olabilir ama hayvan tercihi bir insan hakkında ipucu verir. Kedi sahipleri, onlara özgür yaşamaları için olanak tanırken köpek sahipleri sorumluluk bilinci yüksek ve disiplinli yaşamayı seven kişilerdir. Hamster, su kaplumbağası, papağan gibi ilginç evcil hayvanlar sevenler insanları farklılıklarıyla seven, toleranslı kişilerdir.

Yarın piyango çıksa ilk olarak ne yaparsın?

İlk buluşmada hangi sorular sorulur sorusunun bu karşılığı karşındaki kişiyi çözmenin en etkili yollarından biridir. Bu soruyu önce kendine sonra ona sormalısın. Tekne almak, dünyayı gezmek gibi cevaplar kişinin maceraperest olduğunu; gayrimenkul yatırımı yapmak gibi cevaplar ayağını yorganına göre uzatmayı seven bir hesap uzmanı olduğunu gösterir.

Aynı mevsimde yaşamak zorunda olsaydın hangisini tercih ederdin?

Bazıları kar yağdığında mutlu olur bazıları elbiseler, şortlar giymek için adeta gün sayar. Bu soruya aldığınız cevap sayesinde onunla yapabileceğiniz etkinlikleri düşünebilirsiniz. Kış mevsimini tercih ediyorsa kayak tatili, yaz mevsimini tercih ediyorsa açık hava film gösterimleri ve festivallere gitme planı yapabilirsin.

Takım sporu mu bireysel sporları mı tercih edersin?

Basketbol, futbol, beyzbol gibi takım sporlarında oynamayı tercih edenler iletişim güçleri kuvvetli kişilerdir. Bu kişilerle iş bölümü yapmak kolaydır. Karşındaki takım sporu cevabı veriyorsa birlikte yemek yapmak keyifli bir aktivite olabilir. Yüzme, atçılık gibi spor dallarını tercih eden kişiler lider ruhlu ve yalnızlığı da seven kişilerdir. Bu tipteki insanlar özgüvenli ve çalışkan kişilerden hoşlanır.

 

No Comments Yet

Comments are closed