Doğası, mutfağı, insanı, kültürü ile yaşanılası bir şehir olan İzmir’de, sevgiliyle yapılabilecek pek çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, ilk buluşma? İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler oldukça fazla. Tercihini kolaylaştırmak istedik ve İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler arasında en iyi olanları senin için yazdık.

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler Ice Cloud Dondurma

Tatlı bir başlangıç için Ice Cloud Dondurma’yı tercih edebilirsiniz. Ona kendini masal ve şeker dünyasında hissettirebileceğin bu hoş tasarımlı mekan, şekerleri ve sunumlarıyla farklı bakış açısı yaratıyor. Sakin ve tatlı mekan olarak nitelendirebilceğimiz Ice Cloud Dondurma’da “bulutların üzerinde dondurma” yiyebilirsiniz.

Adres: Vasıf Çınar Bulvarı No:19/D Alsancak Konak

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler La Puerta

Dış cephesi rengarenk görünen La Puerta’nın seyahat temalı ve ahşap ağırlıklı dekoru ve dünyanın çeşitli bölgelerinden harika yemekler ve biralarla büyüleneceksiniz. Çok sayıda tarihi binayı barındıran Bornova Sokağı’ndaki bu mekan, İzmir mekan önerileri söz konusun olduğunda mutlaka gündeme geliyor.

Adres: Alsancak, 1469. Sk. No:71 D:No:69, 35000 Konak

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler La Cigale

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler alternatifi olan La Cigale, Fransız Kültür Merkezi’nde bulunuyor. İzmirlilerin evlenme teklifi etmek için tercih ettikleri bu romantik mekana gitmeden önce rezarvasyon yaptırmayı unutma!

Adres: Kültür Mahallesi Alsancak Mahallesi Fransız Kültür Merkezi Cumhuriyet Bulvarı, D:No:152, 35220 Konak

Less Ordinary Coffee & Cocktails

Less Ordinary Coffee & Cocktails; müziği, ortamı, küçük ve tatlı arka bahçesi ile ilk buluşma için ideal bir mekan. Less Ordinary Coffee & Cocktails’in efsane kokteyllerini özellikle de Your Grace’i denemeden geçmemelisiniz.

Adres: Alsancak, 1469. Sk. No:1, 35220 Konak

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler Denizaltı Cafe

İzmir’in en güzel manzaralı mekanları arasında bulunan Denizaltı Cafe, manzarası, müziği ve ortamıyla huzur verici bir ilk buluşma mekanı olacaktır. Buluşma saatiniz erkek saatlerde olacaksa kahvaltı yapmak için Denizaltı’nı tercih edebilirsiniz.

Adres: İskele Tanju Okan Parkı Urla

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler Paprica

İzmir’in en nezih semti Bostanlı’nın en iyi mekanları arasında gösterilen Paprica, alkollü ve alkolsüz içecek çeşidi oldukça zengin bir mekan. İtalyan kültürünün çeşitli lezzetlerini tadabileceğiniz bu mekanı günün her saatinde tercih edebilirsiniz.

Adres: Bostanlı Mh. Şht. Cengiz Topel Cd. PK:35540 Karşıyaka/İzmir

Monza House

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler arasında, Türkiye’nin ilk yavaş şehri seçilen Seferihisar’daki Monza House da bulunuyor. Geniş avlusunda onunla keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanda, serpme kahvaltı yapabilir, akşam saatlerinde şarap peynir sohbet üçlüsünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Adres: Sığacık, 130. Sk. No:28, 35460 Seferihisar

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler Asma Yaprağı

Alaçatı’nın simgelerinden biri olan Asma Yaprağı’nın kendini evinde gibi hissettiren bir atmosferi var. Keyifli sohbetinizi yaparken yeni tatlar demek istiyorsanız Asma Yaprağı’nı tercih edebilirsiniz. Kabak çiçeği dolmasını denemenizi öneririz.

Adres: Alaçatı, 1005 Sok. No:50, 35930 Çeşme

İzmir’de ilk buluşmada gidilecek yerler

Manzarası en iyi ilk buluşmada gidilecek yerler: Kavala Cafe

İlk buluşmada birbirinizi tanımak için rahatlıkla sohbet edebileceğiniz efsane manzaralı bu mekan, İzmir’de sevgiliyle gidilecek tenha yerler neresi sorusunun da cevabı oluyor.

Adres: İsmet Pasa Mahallesi, Reha Midilli Caddesi, No: 47, Foça, İzmir

Öneri: İlk buluşmada ne yemeliyim ne yersem rahat olurum diye düşünüyorsan yardım almak için İlk Buluşmada Yenmemesi Gereken Yemekler başlıklı yazımızı okuyabilirsin.