İlk buluşmada ne giyilir, ilk buluşmada hangi konular konuşulur sorularının cevapları kadar ilk buluşma mekânı nasıl olmalıdır sorusunun cevabı da önem taşır. Bazen sevimli samimi bir ortam bazense gösterişli bir ortam buluşmanın seyrini değiştirebiliyor. İlk buluşma organizasyonunu sen yapıyorsan İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlar araştırmasındaysan yazımızı mutlaka okumalısın. İşte, İstanbul’daki first date mekanlar.

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarBando Cafe

Organik ekmeklerden özel soslarla hazırlanan salatalara kadar efsane yemekler tadabileceğiniz, caz müzik dinleyebileceğiniz Bando, her türlü konsept için uygun bir mekan.  Duvara asılı trompetler, piyanonun üstündeki bando kıyafeti gibi dekoratif detaylarla kendine özgün tarzı olan bu kafeyi ilk buluşma mekanı alternatifleri arasına koymalısın.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cd. No:2, 34425 Beyoğlu

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarBig Mamma’s

Modern dizaynı, mükemmel sunumları, müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen hizmetleriyle  Big Mamma’s, ilk buluşma için ideal.

Adres: Ataköy Marina Park AVM, Ataköy 1. Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Caddesi, Sahil Yolu, No 16, Bakırköy

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarManzaralı  ilk buluşma mekanları birincisi: Skyview Restaurant

Boğaz manzarasını balkon keyfiyle birleştiren nadir mekanlar arasında bulunan Skyview Restaurant, Türk ve Dünya mutfağı lezzetlerini sunuyor. Soft ışıklandırması ve atmosferiyle huzur veren Skyview Restaurant, ilk buluşmada birbirini tanımak isteyen çiftler için iyi alternatif oluyor.

Adres: Opera Hotel, Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, No 26, Beyoğlu, İstanbul

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarWolf Junior

Şişhane’deki en iyi mekanlar arasında bulunan Wolf Junior, New York’un en iyi 100 yemeği arasında yer alan waffle türüyle meşhur. Amerikan mutfağını İstanbullularla buluşturan mekan, lezzetleri, güzel müzikleri ve özgün konseptiyle ilk buluşma için ideal.

Adres: Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. No:64, 34430 Beyoğlu

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarLulu’s

Bebek’in tam ortasında bulunan ve ilk buluşmada gidilecek mekânlar arasında sayılan Lulu’s, gündüzleri kafe, akşamları bar olarak hizmet veriyor. İlk buluşmayı brunch ile başlatmak istersen veya akşam içkinizi yudumlarlarken sohbet etmek istersen Lulu’s ideal bir alternatif olacaktır.

Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:31, 34342 Beşiktaş

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlarMoc İstanbul

Nişantaşı’nın gözde mekanları arasında bulunan Moc İstanbul, İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlar arasında oldukça iyi bir alternatif. Popüler mekân, yurt dışından gelen kahve çekirdeklerini kavurarak birbirinden lezzetli kahveler sunuyor.

Adres: Şakayık Sok. No: 4 Teşvikiye

360 İstanbul

İstanbul’da ilk buluşmada gidilecek mekânlar arasında bulunan 360 İstanbul, birçok uluslararası ödüle sahip. Tarihi ve kadim Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alan bu mekanla onu büyüleyebilirsin.

Adres: Tomtom, İstiklal Cd. No:163 K: 8, İstiklal Cd., 34433 Beyoğlu

Emek Kafe

Hem boğaz manzaralı hem de bütçe dostu mekan arayışındaysan kahvaltı ve menemen denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Emek Kafe’yi tercih edebilirsin.

Adres: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:57, 34464 Sarıyer

Sea Point Cafe

İlk buluşma öncesindeki konuşmalarınızdan glütensiz tatlılar tercih ettiğini, vejetaryen beslendiğini ve nargile sevdiğini biliyorsan Sea Point Cafe nokta atışı gibi tercih olacaktır. Havuz başında su sesi eşliğinde sohbet edebileceğiniz mekan, Üsküdar’ın en iyi mekanları arasında bulunuyor.

Adres:  Mimar Sinan, Selmanağa Sk. 2/3, 34450 Üsküdar

Baylan

“Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” diyerek tatlı başlangıç yapmak istiyorsan ve Kadıköy ilk buluşma mekanları arıyorsan Baylan’ı tercih edebilirsin. Baylan’ın meşhur tatlısı Kup Griye’yi deneyerek tatlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Adres: Cevdetpaşa Cad. No:52/54 Bebek Beşiktaş

Şairler Kahvesi

İstanbul’un gözde yerlerinden Beşiktaş ilk buluşma için oldukça iyi mekanlara sahip. Onlardan biri de Şairler Kahvesi. Şairler Parkı’nın tam karşısında bulunan mekan, i Beşiktaş’ın en sakin yerlerinden biri olan Vişnezade Mahallesi’nde bulunuyor. Huzurlu bir ortam, kahve çeşitleri ve muhteşem yemekler sunan mekanı ilk buluşma için tercih edebilirsin.

Bonus Öneri: İlk buluşmada nasıl davranman gerektiği konusunda kafan karışıksa İlk Buluşmada Yapmaktan Kaçınman Gereken 6 Şeybaşlıklı yazımızı okumalısın.