İlk buluşmada hemen herkes “acaba benden hoşlandı mı” diye düşünerek kendi kendine “acaba ilk buluşmada beğenildiğini nasıl anlarsın” sorusunu sorar. Sorunun cevabı basit: Beden dili. Beden dili, ilk buluşmanın nasıl geçtiğine dair ipuçları veriyor. Peki, beden dilinde hangi hareket işlerin yolunda gittiğini gösteriyor? Cevabı bu yazıda!

Saçlarıyla oynaması

İlk buluşmada beğenildiğini nasıl anlarsın sorusunun cevaplarından ilki saçlarıyla oynayıp oynamadığına dikkat etmek oluyor. Çünkü kadınlar da erkekler de ilgilendikleri kişinin yanında farkında olmadan saçlarını düzeltiyor. Kadınlar genellikle saçlarını kulak arkasına atarak karşısındaki erkekle ilgilendiğini belli ediyor.

Temasta bulunması

İlk buluşmanızda eline, koluna veya omzuna küçük dokunuşlar yapıyorsa senden hoşlandığını anlayabilirsin. Özellikle komik olmayan sözlerine de gülüyor ve koluna hafif şekilde temas ediyorsa seni yakından tanımak istediğini anlayabilirsin.

Göz teması kurması

İlk buluşmada beğenildiğini nasıl anlarsın sorusunun cevaplarından biri de göz teması kurup kurmadığına dikkat etmektir. Konuşurken direkt gözlerinin içine bakıyorsa aranızda fiziksel çekim vardır. Sen konuştuğunda gözbebekleri normalden iri ve parlak görünüyorsa sana ilgi duyuyor ve senden de ilgi bekliyor demektir.

Taklit etmesi

Uzmanlara göre bir kişi seni yakın görüyor ve sana güveniyorsa  farkında olmadan senin hareketlerini taklit eder. Örneğin, sen bacak bacak üstüne attığında o da bacak bacak üstüne atıyorsa veya çayından bir yudum içtiğinde aynı şeyi o da yapıyorsa sana ilgi duyuyor demektir.

Gerginken de gülmesi

Garsonun siparişi yanlış getirmesi, rezerve ettirdiğiniz masaya başkasının oturması gibi can sıkıcı olabilecek durumlarda da gülümsüyorsa ikinci buluşma olacağına kesin gözüyle bakabilirsin.

Hesabı ödetmemek için gerçekten çabalaması

İlk buluşmaların en az ne konuşulur kadar önemli olan hassas kısmı hesap ödemedir. Hesabı ödetmeyen erkekler centilmen kabul edilse de her iki tarafında maddi kazancının olması durumunda kadının da hesabı ödemesi normal bir durumdur. Ödeme için erkek ya da kadının içten şekilde ısrarcı olması ilişkinin doğru yolda olduğunun göstergesidir. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim. Hesabı  “Alman usulü” bölüşmek samimi arkadaşlar için geçerlidir. Bu nedenle bunu ne kabul etmeli ne de teklif etmelisin.

Erkeklerin Beden Diliyle Söylediği 8 Şey başlıklı yazımızı da okumanı öneririz.

No Comments Yet

Comments are closed