Deniz ve doğa ile iç içe bir şehir olan Balıkesir’de ilk buluşma yeri arayışındaysan Balıkesir’in mekânları arasında tercih yapmakta biraz zorlanabilirsin. Biz senin için bu durumu kolaylaştırmak istedik ve Balıkesir’de ilk buluşma yeri olmak için uygun, en iyi kafeleri senin için derledik.

ilk buluşma yeriTaş Kahve

İlk randevu için Cunda Adası’nı tercih ediyorsanız Ayvalık ve Cunda’nın meşhur sarımsak taşı kullanılarak yapılmış şirin bir mekan olan Taş Kahve’yi tercih edebilirsiniz. Vitraylı camları ile otantik bir görünüm sunan mekâna gittiğinizde taşta dövülen Türk kahvelerini mutlaka için.

Adres: Alibey Adası, Sahil Boyu No:20, 10405 Cunda Ayvalık

Osmanlı Kahvecizade

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ilk buluşma yeri olabilecek en güzel mekanlardan biri Osmanlı Kahvecizade, mutheşem atmosferiyle ve kahve çeşitleriyle Balıkesirlilerin beğenisini kazanıyor.

Adres: Hamidiye, Mehmet Gıyasettin Cd., 10300 Edremit

Efe Kitap Kafe

Burhaniye’nin en iyi mekanları arasında olan Efe Kitap Kafe, ilk buluşma için gidebileceğiniz şirin bir mekan. Bu mekanda kitaplardan başlayan sohbetinizi giderek derinleştirebilirsiniz.

Adres: Mahkeme, Eczacı Rasim Cd. Bulvarı, 10700 Burhaniye

Manzaralı ilk buluşma yeri: İkizler Köy Sofrası

Güre Tahtakuşlar köyünde,  Kazdağlarının eteklerinde hizmet veren İkizler Köy Sofrası, Zeytin Ağaçlarının içinde deniz manzaralı sıcacık bir mekan. Bu mekanda ilk buluşma unutulmaz olacaktır.

Adres: Tahtakuşlar Köyü Güre Kazdağları

Gustavia Restaurant

Gustavia Restaurant, ilk buluşmada yemek yemek için ideal bir mekan. Balıkesirlilerin özel günlerde sık tercih ettiği mekan, kahvaltı dahil günün her anında tercih edilebilecek bir yapıda bulunuyor.

Adres: Bahçelievler, Stadyum Cd. No:22, 10100 Merkez/Altıeylül

Cafe Garden Limon

Limon ağaçları altında harika bir kahvaltı keyfi yaşayarak başlangıcı yapmak istiyorsan ilk buluşma yeri alternatifi olarak Cafe Garden Limon’u değerlendirebilirsin. Mekan, kahvaltısı ve lezzetli şarküteri ürünleriyle olduğu gibi ev yapımı reçelleriyle de tüm övgüleri üzerinde topluyor. İlk buluşma için bu mekanı tercih ederseniz ev yapımı reçellerini ve dillere destan gözlemelerini tatmalısınız.

Adres: Gaziosmanpaşa, Yeni İzmir Yolu 2.km 170/A, 10100 Altıeylül

Veranda Cafe

İster kahvaltı yapmayı ister nargile veya kahve içmeyi planla Veranda Cafe, birbirinizi tanımaya başlamak için ideal bir mekan olacaktır.

Adres: Kuvai Milliye Mahallesi, 196 Sokak No: 2/A | Opet Tesisleri

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu başlıklı yazımızı okuyarak ikinci buluşma için de mekan belirleyebilirsin.