Kendine özgü mimarisiyle zaman yolculuğuna çıkaran şehir Mardin, ilk buluşmanızı gerçekleştireceğiniz şehir olacaksa ve ilk buluşma mekanı önerisi arayışındaysan yazımızı okumanı öneririz. Mardin’de ilk buluşma için uygun olabilecek ve “Gece gerdanlık, gündüz mezarlık” sözünü çürütebilecek pek çok mekan bulunuyor. Senin için Mardin’de 10 ilk buluşma mekanı önerisi sunuyoruz.

ilk buluşma mekanı önerisi1. Antik Sur Restoran

Sıra gecesi eşliğinde Mardin yemeklerini tadarak unutulmaz bir gece yaşamak için Antik Sur Restoran’ı tercih edebilirsin. İçli köfte, kaburga dolması, bol köpüklü yayık ayranı yiyecek,içecek önerileri arasında bulunuyor.

Adres: Latifiye Mahallesi, Artuklu

2. Seyr-i Merdin

Mardin’de 10 ilk buluşma mekanı önerisi arasında Seyr-i Merdin’i yazmamak olmazdı. Mekanı tercih edersen ne demek istediğimizi anlayabilirsin.  Mardin’de ne yenir sorusuna cevap bulabileceğin en güzel mekanlar arasında bulunan Seyr-i Merdin, Mardin’i tepeden seyretmeye olanak tanıyor.

Adres: Teker, Cumhuriyet Caddesi No:249, 47100 Artuklu

3. İzla art Cafe

Mardin’in en özgün mekanlarından biri olan İzla Art, loş ve bohem ortamı ile Mardın’deki ilk buluşma mekanı önerisi listemizde bulunuyor. Mekanı ilk buluşma için tercih ederseniz Süryani şarabını denemelisiniz.

Adres: Şar, 239. Bademci sok 42/D, 47100 Artuklu

4. Kültür Cafe

Eski Mardin’in en güzel sokağı olan Kültür Sokak’ta yer alan Kültür Cafe, taş dekorasyonuyla beğeni topluyor. Onunla kitaplardan, dergilerden bahsederek sohbetini derinleştirebilirsin. Mekanı tercih edersen meşhur Reyhan şerbetini denemelisin.

5. Kana Cafe

Küçük bir aile işletmesi olan Kana Cafe, onunla birlikte keyif alabileceğin mekanlardan biri. İlk buluşmada Kana’yı tercih ederseniz Zafaran çayını ve Süryani çöreğini mutlaka denemelisiniz.

Adres: Şar, 47100 Artuklu

6. Marangozlar Kahvesi

Mardin’in ruhunu en iyi yansıtan mekanlar arasında bulunan Marangozlar Kahvesi, Mezopotamya manzarası eşliğinde keyifli bir sohbet için ideal.

Adres: Teker, 47100 Artuklu

ilk buluşma mekanı7. Bağdadi Restaurant

Eski bir konakta bulunan Bağdadi, fasıl eşliğinde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz bir mekan. İlk buluşma yemeği için bu mekanı tercih ederseniz Frik salatası, Bağdadi kavurma, kara erik kebabı, ekmekli oğlak kavurma yemek seçenekleriniz arasında olmalı.

Adres: Sar Vali Adil Sokak, No: 228, Mardin

ilk buluşma mekanı8. Sinek Cafe

Mardin’in gençlere en çok hitap eden mekanı, günün her saatine uygun yemek seçenekleri sunuyor. Mardin’in ünlü Süryani şarabının en iyi olduğu mekanlardan biri olan Sinek Cafe, Mardin’in ilk Vgan mutfağına sahip mekanı.

Adres: Teker Mahallesi, 1. Cadde, 52. Sokak, No:2

9. Beyzade Konağı Cafe&Restorant

Diller ve dinler şehri Mardin’de kahvaltı denildiğinde ilk akla gelen mekanlardan biri olan Beyzade, kahvaltıyla harika bir başlangıç için ideal. Süryani kahvesini denemenizi öneririz.

Adres: Şehidiye, Hükümet Cd. No:2, 47100 Mardin Merkez

ilk buluşma mekanıGençlere hitap eden ilk buluşma mekanı önerisi: Pause Cafe

Mardin’de gençlere hitap eden mekanlardan biri de Pause Cafe. Otantik yapısı ve dinlendirici müziği ile Pause Cafe ilk buluşma mekanı olabilir.

Adres: Şar, 1. Cadde No:390, 47100 Merkez

Öneri: İlk buluşmada neler konuşabileceğini bilmeyebilirsin. Bu konuda da sana yardımcı oluyoruz. İlk Buluşmada Hangi Sorular Sorulmalıdır?