İlişkileri anlatan filmler, kadın erkek ilişkileri söz konusu olduğunda tecrübesine rağmen susanların sözcüsü oluyor. Sen de ilişkiler üzerine film önerileri arayışındaysan “Bir tek ben değilmişim” diye düşünmesini sağlayabilecek kadın erkek ilişkisini anlatan filmleri derlediğimiz yazımızı okumalısın. İşte, ilişkileri anlatan filmlerden bazıları.

1. Gün Doğmadan-Before Sunrise

ABD, Avusturya ve İsviçre ortak yapımı film, bir trende yolları kesişen iki gencin tutkulu aşkını anlatıyor. Romantik film denildiğinde ilk akla gelen filmler arasında bulunan Gün Doğmadan, kendine has bir hayran kitlesi yaratmıştır.

2. Kadın Aklı Erkek Aklı- The Ugly Truth

Başrollerini Katherine Heigl ve Gerard Butler’ın paylaştığı 2009 yapımı Kadın Aklı Erkek Aklı da ilişkileri anlatan filmler arasında en iyilerden biri.

3. Kadınlar Ne İster- What Women Want

Başrollerini Mel Gibson ve Helen Hunt’un paylaştığı 2000 ABD yapımı Kadınlar Ne İster, kadınları anlamak isteyen erkeklere önerilesi bir film.

4. Bağlanmak Yok- No Strings Attached

Natalie Portman ve Ashton Kutcher’ın başrol oynadığı romantik komedi filmi, bağlanmak yok kuralıyla başlayan ilişkide dengelerin nasıl değiştiğini anlatıyor.

5. Şeytan Marka Giyer- The Devil Wears Prada

Lauren Weisberger’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış olan Şeytan Marka Giyer de ilişkileri anlatan filmler arasında en iyilerden biri.

6. Aşkın (500) Günü- 500 Days Of Summer

Romantik komedi-dram türündeki 2009 çıkışlı Amerikan filmi, aşkın pek çok evresini ele alıyor. En çok da aşk acısının bazı bünyelerde yarattığı etkiyi anlatıyor.

7. Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?- How To Lose A Guy in 10 Day

Aynı isimdeki kısa bir karikatür kitabına dayanan film, bol bol gülebileceğin bir film. Belki de filmdekinin tersini yaparak hoşlandığın erkeği on günde kazanabilirsin. Ne dersin?

8. Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar-  He’s Just Not That Into You

Kadın ve erkek ilişkilerine mizahi bir dille yaklaşan film, kadınların erkeklerin söylediklerini istedikleri gibi anlamalarından bahsediyor.

9. O Dedi Bu Dedi- He Said She Said

İnişli çıkışlı ve sürtüşmeli bir ilişkinin hikâyesini anlatan film de ilişkileri anlatan filmler arasında en iyilerden biri.

10. Aşk Zamanı- In The Mood for Love

Aşkın şiirsel dille işlendiği bir film arayışındaysan Aşk Zamanı isimli filmi izleyebilirsin. Yönetmenliği ve senaryosu Wong Kar-wai ait olan film, evli bir kadın ile evli bir erkeğin arasında oluşan bağı konu ediyor.