Kadın erkek ilişkileri her zaman derin ve tartışmaya açık bir konu olmuştur. Erkekler için kadınları anlamak, kadınlar için de erkekleri anlamak zordur. Kimi zaman kendi tecrübelerimiz bile ilişkiyi yürütebilmek ve hatalar yapmamak için yetersiz kalır. Kadın erkek ilişkileri üzerine kişisel gelişim kitapları tam da bu noktada deveye giriyor. Senin de iyi bir tavsiyeye ihtiyacın varsa ve ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları arayışındaysan senin için derlediğimiz kitaplar ışığında ilişkilerine odaklanabilirsin.

1. Bağırmayan Karı Koca Olmak

Eşimizin nasıl olmasını istiyorsak, önce kendimizin öyle olmasını tavsiye eden  ve “karı koca arasındaki ilişkiyi” tanımlayan kitap hem romantik ilişkiler hem de diğer ilişkiler için kalıcı çözümler sunuyor. Hal Edward Runkel, ve Jenny Runkel’in ilişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları arasında yer alan bu eserini mutlaka okumanı öneriyoruz.

2. Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten

Amerikan ilişki danışmanı John Gray’in imzasını taşıyan bu kitap, 50 milyondan fazla kopya sattı. CNN’e göre 1990’ların kurgusal olmayan en yüksek sıralamadaki kitabı olan ve çok satanlar listesinde 121 hafta bulunan “Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten”, karşı cinsle iletişimini geliştirecek ve ilişkilerinden elde etmek istediklerini sağlamana yardımcı olabilecek pratik bir rehber niteliğinde.

3. Kadın Beyni – Erkek Beyni

Beynin cinsiyeti hakında fikir edinmek istersen Serkan Karaismailoğlu’nun bilimsel ve  mizahi anlatımıyla “Kadın Beyni Erkek Beyni”ni okumalısın. Bu kitap sayesinde “Kadınlar çok mu konuşur? Kadınlardaki “dır dır” kavramı gerçek midir ve altında yatan sinirbilimsel açıklama nedir?”, “Erkekler neden dinlemez? Acaba beyinlerimizin işitmeden sorumlu bölgeleri birbirinden farklı mı?” gibi sorulara cevap bulabilirsin.

4. Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları

Rachel Heller tarafından yazılan kitap, ilişkisini şansa bırakmayacak kadar değerli bulan herkese hitap ediyor. İlişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları okumak istersen “Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları”nı mutlaka okumalısın.

5. Aldatılan Kadının Kılavuzu

İlhan Uçkan’in “Aldatılan Kadının Kılavuzu” ile aldatmak ve aldatılmanın zihinsel süreçler açısından ilginç bulacağın neden ve sonuçlarını öğrenebilirsin.

6. Ayrılırken Tanışalım

Avukat Ayşegül Mermer, “Ayrılırken Tanışalım”da mesleki ve duygusal hayatında iz bırakan boşanma ve velayet davalarını anlatıyor. Gerçek olaylardan yola çıkılarak yazılan bu kitap senin için yol gösterici olabilir. Ne dersin!

7. İstediğiniz Aşkı Elde Etmek

P.H.D., Harville Hendrix’in kaleminden çıkan kitap, Dr. James A. Hall tarafından “Yakınlık ve tutku dolu bir yol arayan insanlar için bir yol haritası sunuyor” şeklinde anlatılmış. Belki de ihtiyacın olan şey böyle bir kitap!

8. Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler

Psikolog Dr. Connell Cowan, Dr. Melvyn Kinder’in kitabı, kadın-erkek ilişkilerine bambaşka bir boyutla bakıyor. Farklı bir bakış açısıyla kadın erkek ilişkileri hakkında düşünmek istersen bu kitabı okuyabilirsin.

9. Erkeği Yönetme Sanatı

İlişkiler üzerine kişisel gelişim kitapları okumak istiyorsan Uzman Psikiyatrist Dr. Hamdi Kalyoncu tarafından yazılan “Erkeği Yönetme Sanatı”nı okumalısın. Kitap, sorunlara esprili bir dille yaklaşırken aynayı çiftlere çeviriyor.

10. Küçük Kırmızı Aşk Kitabı – Mutlu Çift Olabilmek

Mutlu Çift Olabilmek başlıklı motivasyon CDsinin eşlikçisi olan bu kitap doğru kişiyi bulma arayışındakilere de ilişkisini korumak isteyenlere de hitap ediyor. Nil Gün’ün bu kitabı, harika bir Sevgililer Günü hediyesi de olabilir.

No Comments Yet

Comments are closed