Hiç kimse kusursuz değildir ve ilişkilerde yapılan hatalar şaşılası bir durum değildir. Bununla birlikte erkeklerin kadınların hataları hiç unutmadığını göz ardı ederek tekrarladığı hatalar şaşırtıcıdır. Kız arkadaşını sevmekle mükemmel bir ilişki yürütebileceğini düşünüyorsan büyük bir yanılgı içinde olabilirsin. İlişkini korumak için ilişkide erkeklerin hataları nelermiş öğrenmek isteyebilirsin diye düşündük ve senin için yazdık. İşte,  bir ilişkide erkeklerin en çok yaptığı 10 hata.

1. Anne ilgisi beklemek

İlişkide erkeklerin hataları arasında en çok tekrarladıkları hata sevgililerini ya da eşlerini anneleriyle kıyaslamak ve onun annesi gibi yemek yapmasını, onunla annesi gibi ilgilenmesini beklemektir. Oysa bu karşı tarafı yıpratır.

2. Aşırı kıskançlık

Hem erkeklerin hem kadınların ilişkide yaptıkları hataların başında aşırı kıskançlıklar geliyor. Elbette insanın sevdiğini kıskanması doğaldır. Ancak ölçü kaçınca ilişkinin geleceği için pek iyi şeyler söylemek mümkün olmaz. Sağlıklı ve uzun ömürlü ilişki için her duyguda olduğu gibi kıskançlıkta da kontrollü olmak gerekir.

3. Sorumsuzca davranmak, ilgisizlik

Erkeğin bekâr olduğu zamanlardaki gibi davranması örneğin saatlerce bilgisayar başında oyun oynaması kadının güvenini kaybetmesine ve ilişkiyi sonlandırmasına neden olur.

4. Saygısızlık

Bir erkek bir kadına nasıl davranmalı sorunun öncelikli cevabı saygılı olmalıdır. Kadının kişiliğine ve karakterine saygı duymayan erkeğin uzun bir ilişki yürütebilmesi mümkün değildir.

5. Bencillik

İlişkiyi tamamen kendi isteklerine göre yönetmeye çalışan ve kadını sürekli fedekarlık yapmaya mecbur bırakan erkek ilişkinin sağlıklı ilerlemesinin önündeki en büyük engellerdendir. İlişkide fedakarlıkların karşılıklı yapılması gerekir.

6. Yalan söylemek

Güven ilişkinin temel taşıdır ve yerinden oynadığında ilişki sarsılır, zamanla da yıkılır. İlişkide erkeklerin hataları arasında en çok tekrarladıkları hatalardan biri de küçük ya da büyük yalanlarıdır. Erkeğin yalan söylemesi kadının güvenini zedeler ve gözündeki önemini yitirmesine neden olur.

7. Teşekkür etmemek

Kadınların en hassas oldukları konu yaptığı işlerin onun görevi olarak görülmesi ve teşekkür edilmemesidir. Oysa kadınlar tek bir teşekkürle hataları bile affetmeye hazırdır.

8. Görgüsüzlük

Erkekler bazen “cool erkek” gibi görünmek için mal varlığını vurgulamaktan kaçınmaz. Bu durumda da karşısındaki ince ve ayrıntılı düşünen kadınları uzaklaştırırlar.

9. Sinirli ve gergin olmak

Kadına bağıran erkek sadece ilişkiyi yaşayan kişilerin değil toplumun da sorunudur. Bir erkeğin haklılığını ispat etmeye çalışırken sesini yükseltmesi ya da çevredekilere karşı agresif davranışlar sergilemesi hiçbir zaman bir kadın tarafından hoş görülemez.

 

No Comments Yet

Comments are closed