Tarihe adını yazdıran bazı kadınlar var ki dişilikleriyle ve ilişkilerindeki duruşlarıyla ilham veren kadınlar arasında bulunuyor. İşte, o güçlü kadınlar verdikleri mesajlar.

Afrodit

Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olarak bilinen, Roma mitolojisine Venus olarak geçen Afrodit, efsaneye göre tanrılar dışında bir ölümlüyle de aşk yaşamıştır. Güzelliği, sevgiyi, sevişmeyi simgeleyen tanrıça; cinsel yönü çok gelişmiş, özgüvenli ve biraz da tehlikelidir.

Yunan tanrıçasının verdiği mesaj şudur: Erkekler tehlikeye ihtiyaç duyar. Seni ne kadar merak ederse o kadar çok düşünür ve sık görmek ister.

Josephine

Josephine, Avrupa’ya korku salan Fransa İmparatoru ve İtalya Kralı Napolyon Bonapart’ın eşidir. Napolyon’un deli dolu aşkı Josephine, tarihe Napolyon’a diz çöktüren kadın olarak geçti. Josephine’in yanına dönebilmek için savaşı erken bitirmeyi bile göze alan Nopolyon, Josephine’in bir aşığı olduğu dedikodularıyla daha da hırslanmıştır.

Napolyon’u süründüren kadının verdiği mesaj şudur: Kimse, tüm masaları boş olan bir restoranda yemek yemek istemez. Çok fazla abartmadan üçüncü kişilere ilgi gösterip arzulanan kadın olduğunu göstermelisin.

Marilyn Monroe

İlişkiye bakış açısıyla ilham veren kadınlar arasında elbette Marilyn Monroe de bulunuyor. 20. Yüzyılın seks sembolü olan gelmiş geçmiş en büyük ikonlarından Monroe’nun günlüğüne yazdığı erkeklerle ilgili itiraflardan biri şöyle: “Onların beni öpmek, bana sarılmak istemesinin suçu bendeymiş. Bazıları, onlara tutku dolu gözlerle baktığımı söyledi. Bazıları ise sesimin kendilerini baştan çıkardığını söyledi. Bir kısmı ise onları yere yatıran titreşimler yaydığımı iddia etti.”

Marilyn Monroe’nun verdiği mesaj şu: Erkeklerin en büyük fantezisi hem korunmaya muhtaç hem de cinsel açıdan heyecan verici görünen bir kadınla birlikte olmaktır. Dolayısıyla her arzulu hem masum olmak gerektiğinden kurban rolü oynamak gerekir.

Evita

Tarihin unutulmayan aşk hikayelerinden birinin kahramanı olan Evita, ölümünden sonra aziz olarak anılmıştır. Kutsal olduğuna inanılan Evita, birçok resimde Meryem Ana gibi resmedildi.

Evita’nın verdiği mesaj şu:  Yardımseverliğini dramatize etmelisin. Dram, sıradanlığını yok eder ve öncü korku sonra şefkat duygusu yaratır.

Kleopatra

Aslen Yunan olan Antik Mısır’ın son Hellenistik kraliçesi Kleopatra, insanlık tarihinin en güzel, en hırslı kadınlarından biri. Romalı yazar Dio Cassius, ilham veren kadınlar arasında bulunan Kleopatra için şunları söylemiştir: “Kleopatra kişiliği ve konuşmasıyla en soğuk ve en kararlı düşmanını bile baştan çıkarabilirdi. Sezar da onu gördüğü ve sesini duyduğu anda büyülenmişti”

Kleopatra’nın verdiği mesaj şudur: Erkeğinizin eksik hissetmesine yol açacak konularda onu zorlayın. Bu onun erkekliğini kanıtlama konusunda hırslanmasına neden olur.

Şehrazad

Şehrazad, efsanevî Pers prensesi ve Binbir Gece Masalları’nın anlatıcısı. Efsaneye göre Pers Şehinşahı Şehriyar, aldatıldığını öğrendiğinde tüm kadınlardan intikam alma kararı alır.

Şehrazad’ın verdiği mesaj şu: İlişkinin monotonluğun kurbanı olmaması için ateşi her gece körüklemelisin. Erkek, onun için ne sürprizler hazırladığını tahmin edememeli.

Saba Melikesi Belkıs

Tarih öncesi Saba Krallığı’nın hükümdarı Belkıs’ın adı Kur’ân-ı Kerim’de de geçer. Hz. Süleyman’ın en büyük aşkı, güzelliği dillere destan olan Belkıs, efsaneye göre yarı insan yarı cindir.

İlham veren kadınlar arasında bulunan Saba Melikesi Belkıs’ın verdiği mesaj şu: En doğru anda karşısına çıkman onun farkında olmadan sana teslim olmasını sağlar. Kader birliği hissiyatı insanları birbirine bağlar. Rastlantılarla onu baştan çıkarmalısın.

İlişkileri Anlatan Filmler Arasında En İyi 10 Film

No Comments Yet

Comments are closed