Seni tebrik ederiz. Onunla ilk buluşma günü ayarlamayı başardın. Şimdi daha zorlu bir görev seni bekliyor:  Onu ikinci buluşma için ikna etmek.  İkinci buluşmayı garantilemek için ne yapmalı sorusunun cevabı için doğru yerdesin.  5 kolay adımla ikinci buluşmayı garantiliyoruz.

1. Yeni bir plan yap ve plana sadık kal

İlk buluşma için nehir kenarında piknik yapmak ya da gün batımını seyretmek için plan yapmak biraz yürümeden koşmak olarak algılanabilir. Bu tür planları ikinci buluşma için yapabilirsiniz. Ancak mekanları önceden ayarla. Kararsızlık itici görünmene neden olacağından planına sadık kalmalısın.

2. Sor ve dinle

Sürekli kendin hakkında konuşmak yerine onu tanımaya yönelik sorular da sormalısın. Elbette ne kadar kültürlü olduğunu anlamaya çalışıyor gibi görüneceğin genel kültür sorularından bahsetmiyoruz. Nelerden hoşlandığı, hayallerinin ne olduğu gibi soruları ve ilk buluşma heyecanıyla soramadığın soruları sormalı, o anlatırken de onu can kulağıyla dinlemelisin.

3. Rahat ol

İkinci buluşmayı garantilemek için ne yapmalı sorusunun tüm cevaplarının bağlantılı olduğu şey stresli görünmemek ve olduğun gibi görünmek. Dinlenmek senin için daha çok stres sebebiyse onu bunaltmadan soru sorup onun konuşmasını sağlamalısın. Buluşma öncesi stres atmak için nefes alma teknikleri gibi rahatlama yöntemleri hakkında fikir edinebilirsin.

4. Fazla iltifat etmekten kaçın

İltifat etmemek için kendini sıkmandan bahsetmiyoruz ama kafandaki cümlelerin yarısını kendine saklamalısın. Karşındakinin abarttığını, onu seninle kalması için böyle davrandığını düşünebilir.

5. Hesap sorunu

Hesap ödeme kısmı çoğunlukla sorun olur. Hesap ödemeyen erkeklerin centilmen olmadığı düşünülür. Hesap ödemek erkeklerin görevi olmasa da ilk buluşmalar söz konusu olduğunda nezaketle sömürülme arasındaki ince çizgiyi koruyarak hesap sorunsalını çözmek gerekir. Hesap konusunda gerginlik olmaması için lavaboya giderken ona belli etmemek için gizlice garsona işaret edip ödemeyi halledebilirsin.

 

No Comments Yet

Comments are closed