Saç rengini değiştirmeye karar veren bir kadının ilk yaptığı şey sosyal medyada veya internette saç rengini beğenmek oluyor. Oysa hangi saç rengi hangi tene yakışır bilmeden saç rengi seçmek yanlış oluyor. Çünkü her saç rengi herkese yakışmayabiliyor. Hangi saç rengi bana yakışır soruna cevap bulmak için ten rengine göre saç rengi testi yaparak saçlarını yıpratmak istemiyorsan yazımızın devamını okumalısın. Yazımızı okuduktan sonra kendin için en yakışan saç rengini bulacağına eminiz. Nasıl mı? Cevaplar bu yazıda!

Cilt alt tonu nasıl bulunur

Saç rengi belirlemek için ilk yapman gereken cilt alt tonunu bulmak. Cilt alt tonları sıcak, soğuk ve nötr olarak üç gruba ayrılıyor. Cilt alt tonunu bulmak için bileğinin iç kısmındaki damarlara bakmalısın. Damarların yeşil veya zeytuni kahverengi görünüyorsa ciltte sarı, altın rengi, şeftali görülür. Sıcak cilt  alt tonuna sahipsen  esmer ya da buğday ten rengine sahipsin demektir. Damarların mavi ya da morumsu görünüyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsin ve beyaz, pembe-beyaz ten rengine sahipsin demektir.

Esmer ten rengi

Esmer ten rengine sahipsen, ten rengin ve saç rengin arasında bir kontrast yaratmalısın. Bunun için  altın yansımalara sahip saç renklerini tercih edebilirsin. Saçlarının doğal rengini koruyarak üzerine sarı tonlarında balyaj yaptırabilirsin. Esmerlere en çok kumral saç rengi yakışıyor. küllü tonlarında kumral rengi, kahve saç rengini ve siyahı tercih edebilirsin. Siyah saç rengi esmer tende çekici ve iddialı bir görünüm verecektir. Kızıl tonlarında kararlıysan dore ve altın ışıltıları olan kızılları kullanarak canlı ve enerjik görünebilirsin.

Buğday ten rengi

Buğday tenlilere hangi renkler yakışır sorusunun cevabı kumral oluyor. Cildinin soluk görünmesinden şikayetçiysen karamel saç rengi tam sana göre! içinde küllü yansımalar olan koyu sarı saç rengiyle  daha çekici ve genç görünebilirsin.

Açık ten rengi

Hangi saç rengi hangi tene yakışır sorusunun cevabı açık tenli saç rengine sahip olanlar için açık tonlar oluyor. Küllü sarı saç rengi, açık sarı saç rengi (platin sarısı), kızıl saç rengi açık tenlilere çok yakışıyor. Parlak kızıl, tarçın bakırı gibi gösterişli kızıl saç renkleriyle İskandinav kadınları gibi havalı görünebilirsin. Ten renginin ortaya çıkmasını sağlamak için soğuk cilt alt tonuna uygun olan küllü tonları tercih edebilirsin. Pembe ten rengine sahipsen kızıl tonları ile kontras sağlayacak koyu siyah ve kızıl tonlarını kullanabilirsin. Makyaj yapmayı tercih etmiyorsan sağlıksız, yorgun görünmemek için mavi siyah saç rengi kullanabilirsin.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

No Comments Yet

Comments are closed