Yemekleri, tarihi dokusu ve otantik havası ile Gaziantep, ilk buluşma şehriniz olacaksa ve organizasyondan sen sorumluysan Gaziantep’teki ilk buluşma mekanları için yazımızın devamını okumalısın. İşte, Gaziantep’te ilk buluşma mekânı olabilecek en iyi mekanlar.

ilk buluşma mekanları Bayazhan

Gaziantep, gastronomi dalında UNESCO’nun Yaratıcı Şehir unvanını almış dünyadaki 9 ender şehirden biri. Dolayısıyla ilk buluşma için yemek organize etmek harika bir fikir. Mekan tercihini de Gaziantep’in en lüks mekanları arasında sayılan ve alkollü nadir mekanlardan biri olan Bayazhan’dan yana yapabilirsin. Gaziantep’teki ilk buluşma mekanları arasında tercihiniz Bayazhan olursa fıstık filizinden yapılan spesyalini yemelisiniz.

Adres: Akyol Mahallesi, Atatürk Blv. 119/1, 27010 Şahinbey

ilk buluşma mekanları Orkide Pastanesi

Gaziantep’te ilk buluşma için modern pastane konseptinde mekan arıyorsan yöresel lezzetlerin modernize edilmiş halini tadabileceğiniz Orkide Pastanesi’ni tercih edebilirsin.

Adres: Güvenevler Mahallesi, Güvenevler Mh. Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:10, Masal Parkı İçerisi, 27080 Şehitkamil

ilk buluşma mekanları Turistlerin Gaziantep’teki ilk buluşma mekanları tercihi:  Tahmis Kahvesi

Gaziantep’in bilinen en eski turistik mekanlarından birisi olan tarihi Tahmis Kahvesi, Gaziantep’te ilk buluşma için ideal bir mekan. Menengiç Kahvesi içerek huzurlu mekanın keyfini çıkarmanızı öneririz.

Adres: Kültür Yolu içerisinde. Elmacı Pazarı Arasa Meydanı Şahinbey

ilk buluşma mekanları Gaziantep Kır Kahvesi

Gaziantep’teki ilk buluşma mekanları arasında sayılabilecek mekanlardan biri de Gaziantep Kır Kahvesi. Kalenin eteğindeki mekan, Antep’te en keyifli kahve içebileceğin ve nargile keyfi yapabileceğin mekanlardan biri.

Adres: Seferpaşa mh. Köprübaşi sk. No:4 Kale Bitişiği

ilk buluşma mekanları Ketçi

Gaziantep’e gelen ve Gaziantep’te yaşayanları farklı lezzetlerle tanıştırmayı hedefleyen restoran, kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri ürünler ile tamamen organik kahvaltı sofraları ile hizmet veriyor. Kahvaltıyla başlangıç yapmak istiyorsan Gaziantep’teki ilk buluşma mekanları tercihiniz arasına, kahvaltı dendiğinde akla gelen bu mekanı da ekleyebiliriniz. Kiremitte peyniri denemeni öneririz.

Adres: Budak Mah. Ali Fuat Cebesoy Blv. No: 66 Şehitkamil

ilk buluşma mekanları Mağara Cafe Tütün Hanı

Gaziantep’te bulunan herkesin görmesi gereken mekanlardan biri Mağara Cafe, Gaziantep’in ruhunu yaşatan otantik bir mekan. Kahve içmek, nargile içmek ve saatlerce sohbet etmek için ideal olan bu mekanın tostları da lezzetli. Bizden söylemesi!

Adres: Boyacı Mah. Külekçi Çrş. Tütün Hanı No:27 27100 Şahinbey

Batalhöyük Cafe

Huzur verici manzarası ve meşhur kahvaltısıyla Batalhöyük Cafe, ilk buluşma mekanları tercihlerinizden biri olabilir. İlk buluşma günü için bu mekanı tercih ediyorsan köfte, gözleme ve Melengiç kahvesini denemelisin.

Adres: Fidanlık, 27010 Şahinbey

Papirus Cafe

Eski bir ermeni konağı olan mekan, otantik havası ve lezzetleriyle özellikle açık hava da sohbet etmek isteyenlere hitap ediyor. İlk buluşma mekanı olarak Papirus’u tercih ederseniz Zahter çayını mutlaka denemenizi öneririz.

Adres: Bey, Noter Sok. No:10, 27010 Şahinbey

Öneri: İlk buluşmada ne konuşman gerektiği halde yardıma ihtiyacın varsa şu yazımızı da okumalısın: Kadınların İlk Buluşmada Duymaktan Hoşlanabileceği 7 Söz