Evlenmiş boşanmış çocuğu olan biriyle evlenmek çoğu insan için korkutucudur ve hiç başlamamak için yeterli bir sebeptir. Çocuğu olan biriyle evlenmenin zorlukları olduğu doğrudur; fakat bu durumun avantajları da vardır. Sen de böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysan yazımızı okuduktan sonra bir defa daha düşün!

1. Çok güçlüdürler

Çocuk sahibi olmak bir insanın hayatında alabileceği en büyük sorumluluktur. Dolayısıyla çocuklu insanlar kendinden başka birinin sorumluluğunu almanın ne demek olduğunu iyi bilirler. Çocuklu bekarlar da yeri geldiğinde çocuğuna hem anne hem baba olduklarından her türlü zorluğa göğüs germiş güçlü insanlardır.

2. Kimsenin duygularıyla oynamazlar

Evlenmiş boşanmış çocuğu olan biriyle evlenmek sana vakit kaybettirmeyecektir. Çünkü çocuklu bekarların ilişkilerde taktikler yapmak, oyun oynamak için zamanı da enerjisi de yoktur.

3. Sadıktırlar

Çocuklu bir bekar her gün başka biriyle birlikte çocuğun psikolojisini bozmayı göze alamaz. Sorumluluklarının farkında olan çocuklu bekarlar aldatmak için zaman da bulamayacaktır.

4. Bencilce davranmazlar

Çocuk sahibi olan kişilerin önceliği her zaman çocuklarıdır. Dolayısıyla kendilerinden başka birilerini düşünme konusunda tecrübelidirler.

5. Takdir etmeyi bilirler

Bekar ebeveynlerin en iyi özelliklerinden biri bazı şeyleri tek başlarına yapmaya alışkın olmalarıdır. Sorumlulukları büyük olduğu için onlara sevildiğini hissettiren, yardım eli uzatanları görmezden gelemezler. Teşekkürlerini ilgi ve sevgi olarak veya farklı şekillerde etmeyi bilirler.

6. Sevecendirler

Çocuk sahibi olan biri sevmeyi, üstelik karşılık beklemeden sevmeyi çok iyi bilir, sevgisini de içinde tutamaz ve gösterir. Her insanın ihtiyacı da sevildiğini hissetmektir.

7. Sabırlıdırlar

Çocuğu olan kişiler yalnızca yaramazlıklara değil, gelişim sürecine karşı da sabırlıdırlar. Dolayısıyla ilişki boyunca ona karşı atacağın her adımı sabırla beklerler. Hatan olduğunda telafi edebilmen için sana şans da verebilecektir.

8. Ne istediklerini bilirler

Çocuğu olan kişilerin ayakları yere sağlam basar. Kendinden önce düşünmesi gereken biri daha olduğu için seni manipüle etmeye çalışmayacaktır. Çocuklu bekarlar gerektiğinde eğlenmeyi, içindeki çocuğu ortaya çıkarmayı da bilirler.

Çocuğa kendini sevdirme ve onu sevme aşamalarını atlattıktan sonra çocuklu biriyle de çok mutlu olabilirsin. Karşına böyle biri çıktıysa bunları düşünmelisin.

Günümüz Kadın Erkek İlişkileri Hakkında 6 Gerçek başlıklı yazımızı da okumanı öneririz.