Eskişehir, hem hareketli hem doğa ile iç içe muhteşem bir şehir. Eskişehir’de bütçenizi sarsmadan kültürel ve sanatsal etkinliklere katılabilir, her yere yürüyerek gidebilir, hızlı ve ucuz gece hayatı yaşayabilir, hamam kültürünü hissedebilir, Türkiye’deki tek balmumu heykelleri müzesini ziyaret edebilir, efsane çiğ börekleri tadabilirsiniz. Eskişehir’i sevmek için onlarca neden sıralanabilir. Sevgilinle ilk defa bulaşacağın şehir Eskişehir ise çok şanslısın. Çünkü Eskişehir ilk buluşma mekânı olmak için uygun onlarca kafe ve restorana ev sahipliği yapıyor. Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler ve ilk buluşma mekanları arayışındaysan yazımızın devamını mutlaka okumalısın.

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler

1. Varuna Gezgin Cafe del Mundo

Eskişehir’e değer katan markalar arasında sayılan Cafe del Mundo, çalışanlarına dünyayı gezmesi için destek vermiş. 150’den fazla ülkeye sponsorsuz ve bağımsız şekilde yapılan ziyaretlerden elde edilen tecrübelerin müşterilere sunulduğu mekan, dünyanın en gezgin dostu kafesi diyebiliriz.  Onunla ilk buluşma mekanın Eskişehir’de olacaksa o mekan kesinlikle Varuna Gezgin Cafe del Mundo olabilir. Bu mekanda ilk buluşmada konuşulacak konular bulmak hiç zor olamayacaktır.

Adres: Siloönü Sokak, No:3 Hoşnudiye Mahallesi- Fabrikalar Sokak, No:1/A Eskibağlar Mahallesi

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler

2. Liberta Coffee Shop

İlk buluşma için samimi ve sakin bir kafe olan Liberta Coffee Shop, Eskişehir’in hoş mekanlarından biridir. Bu nezih ortamda onunla sohbet ederken lezzetli kahve çeşitlerinden deneyerek keyifli anlar geçirebilirsin.

Adres: İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak No: 11/A Odunpazarı/Eskişehir

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler3. Ayrık Otu

Türkiye’nin en romantik salaş mekanları arasında bulunan ve Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler listelerinin olmazsa olmaz mekanı olan Ayrık Otu, retro ve vintage havasıyla huzur verici başlangıç için idealdir. Çiçeği burnunda çiftlerin buluşma noktası olan mekan, alt katında zaman zaman sergilere ev sahipliği yapan sanat galerisinden oluşuyor. Kışları sıcak, yazları serin ve eğlenceli huzur dolu bir bahçe ve kendine has aromalı çaylar… Onu mutlaka bu mekana götürmelisin.

Adres: İstiklal, 35, Yalaman Sk., 26010 Odunpazarı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler4. Winterfell

Eskişehir’de gidilecek sakin yerler arayışındaysan, bir de Game Of Thrones hayranı olduğunu biliyorsan biliyorsan onu mutlaka bu mekana getirmelisin. Kahvaltının mutlulukla ilgisi olduğuna inananlardansan harika bir kahvaltı için bu mekanı tercih edebilirsin. Elbette yalnızca kahvaltı değil. Yemek ve kokteyl içip sohbeti koyulaştırmak için de Winterfell’ı tercih edebilirsin. Demir Taht’a oturup ilk buluşma anını ölümsüzleştirebilirsin.

Adres: Büyükdere Mahallesi, Atatürk Blv. No:241, 26040 Odunpazarı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 5. Onika Coffee

Eskişehir’de sevgiliyle ilk buluşma için butik kahveci harika bir fikir. Genç bir ruha sahip olan ve butik bir kahve kültürü sunan  Onika Coffee, güzel başlangıç için huzurlu ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

Adres: Yeni Bağlar Mahallesi, Gün Sk. No:8/C, 26170 Tepebaşı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 6. GAGA Eskişehir

Onunla ilk buluşma için romantik akşam yemeği planlıyorsan Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler listelerinin olmazsa olmazları arasında bulunan GAGA Eskişehir’i tercih edebilirsin. Gölet manzarası eşliğinde akşam yemeği yerken bu anı ölümsüzleştirmeyi unutmamalısın.

Adres: Orhangazi, Özleyiş Sk. No:1, 26160 Odunpazarı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 7. Mazlumlar muhallebicisi

Tatlı başlangıçlar için Mazlumlar Muhallebicisi harika bir başlangıç olacaktır. “Muhallebici kültürünü” koruyarak, geçmişteki lezzeti genç nesillere sunmayı hedefleyen ve Türkiye’nin en iyi muhallebicileri arasında sayılan mekan, Haller Gençlik Merkezi’nin içinde bulunuyor. Gençlik Merkezi’ni gezerken sütlü tatlıları deneyebilirsiniz.

Adres:  Eskibağlar, Üniversite Cad. Haller Gençlik Merkezi D:23, 26170 Tepebaşı/Eskişehir

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 8. Sukha Coffee

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler arasında bulunan Sukha Coffee, salaş bir mekan. Bir kahvenin kırk yıl hatrı vardır diyerek onu Eskişehir’de ilk buluşma için bu mekana götürmeni öneriyoruz.

Adres: Arifiye, G, Türel Sk. No:1, 26010 Odunpazarı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 9. Şahmeran Kafe

İlk buluşma için samimi bir ortam istiyorum diyorsan ve ortak zevkiniz nargile içmekse Şahmeran Kafe’ye gitmelisiniz. Közde kahve, semaverde çay keyfi yaşayabileceğiniz Şahmeran Kafe, kış bahçesi ve canlı müzik keyfiyle müşterilerini hayran bırakıyor.

Adres: Ertuğrulgazi, Gürsem Sk. No:4, 26150 Tepebaşı

Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler 10. Kedd Coffee

Eskişehir’de yaşıyorsan veya onunla ilk buluşma için Eskişehir’i tercih etmek durumunda kaldıysan Eskişehir’de sevgiliyle gidilecek yerler listelerinin olmazsa olmazları arasında bulunan Kedd Coffee’yi tercih edebilirsin. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Adres: İstiklal, Adalar Sk. No:35, 26130 Odunpazarı

No Comments Yet

Comments are closed