Erkeklerin dış görünümü, temiz ve özenli giyinmesi kadınları etkilemek için en önemli kriterler arasında bulunuyor. Erkeklerin “ne olsa giyerim” tavrından vazgeçip kendi stilini oluşturması gerekiyor. Biz de bu yazımızda sen de aynı hataları yapma diye erkeklerin yaptığı giyim hataları hakkında yazdık. İşte, erkeklerin imza attığı moda faciası durumlar.

Kemer ve ayakkabıyı uyduramamak

Erkek modasında klasikleşmiş kural şudur: Kemer ve ayakkabı aynı renk olmalı. Kahverengi ayakkabı ile siyah bir kemerin ne kadar kötü göründüğünü tahmin etmek zor değil. Kemerin ayakkabınla tamamen aynı renk olamasa da benzer tonlarda olmasına dikkat etmelisin. Tabi burada ayakkabının temiz olması da öncelikli kurallardan biri.

Derin V yaka giyinmek

V yaka tişört giymeyi tercih ediyorsan yakanın standart bir açıklıkta olmasına dikkat etmelisin. Derin V yaka tişörtler giymek erkeklerin yaptığı giyim hataları arasında başı çekiyor.

Kösele ayakkabı ile beyaz çorap gitmek

Klasik takım elbise veya kumaş pantolonunun altına giyilen beyaz çorap kadınların erkeklerde tahammül edemediği bir detay. Sen de bu hatayı yapıyorsan “kro” damgası yememek için bu alışkanlığına son vermelisin.

Karmaşık desenlerde kıyafetler giyinmek

Komik ve garip bir görünümden kaçınmak için ilgisiz renk ve desende parçaları bir arada kullanmamalısın. Gömleğin desenliyse düz bir kravat tercih etmeli, takım elbisen düz ise gömlek veya kravatını desenli tercih etmelisin.

Kısa kollu gömlekle kravat giymek

Erkeklerin yaptığı giyim hataları arasında maalesef en yaygın olanı kısa kollu gömlekle kravat kombini yapmak. Bu stil tarzını 5 yaşındaki çocuklara bırakmalı, pamuklu rahat kumaştan yapılmış uzun kollu gömleği kollarını kıvırarak kravatınla kullanmalısın.

Fazla uzun veya fazla kısa kravat takmak

Kravat boyu da özenli olunması gereken detaylar arasında bulunuyor. Kravatın ceketin içinden sarkacak kadar uzun olmamalı. Tabi göğsünde duracak şekilde kısa da olmamalı. Kravat boyu için en ideal olan kravatın kemeri geçmeyecek hizada olması.

Paçası kısa pantolon

Kısa pantolon modası olsa bile özellikle klasik kesim pantolonlarda paça boyunun kısa olmamasına dikkat etmelisin. Kat yapmış paçalar da kısa boylu ve özensiz görünmene neden olur. Pantolon boyu ayak bileğini kapatacak hizada olmalı.

Gösterişli takılar takmak

Aksesuarlar elbette erkeklere de çok yakışıyor; fakat taşlı, aşırı parlak ve büyük aksesuarlar değil ade, maskülen ve cool takılardan bahsediyoruz.

Kemerde telefon taşımak

Cep telefonunu cebinde taşımanı öneririz. Telefonu kemerde taşıman “dede gibi” görünmene neden olacaktır.

Saç şekillendiriciyi abartmak

Şık görünmek için temiz ve iyi giyinmek kadar sağlıklı duran saçlar da önemli oluyor. Bununla birlikte saçına çok fazla şekillendirici sürmemelisin.

Erkeklerin Kadınlarda Beğendiği Renkler

No Comments Yet

Comments are closed