Erkekler ve kadınlar farklı düşünce ve davranışlara sahip olduğundan erkeklerin terk etme nedenleri kadınlara göre anlamsız gelebilir; fakat erkekler çok sevse bile terk edebilir. Peki, erkeklerin terk etme nedenleri nelerdir? Sorunun cevabı yazımızın devamında!

Mutlu etmek için çok çabalamak

Her erkek sevgilisinin kendisini mutlu etmek için çabalamasından mutlu olur; fakat sırf kendilerini mutlu etmek için kendinden vazgeçmesini de istemez. Örneğin, o istiyor diye saç rengini değiştirmemeli veya o istiyor diye seks yapmak zorunda hissetmemelisin.

Aşırı ısrarcı olmak

Her an her işinde onunla birlikte olmak zorunda hissedip onu da buna mecbur bırakmamalısın. Onun seni tek başına işlerini halledemeyen biri olarak görmesine izin vermemelisin.

Çok konuşmak

Erkeklerin terk etme nedenleri arasında erkeklerin deyişiyle kadınların “dırdırcı” olması bulunuyor. Telefonda veya yüz yüze çok uzun süren konuşmalar onu sıkabilir. Çok konuşmaya elbette sürekli eleştirmek de dahildir. Erkekler taktir edilmek ister. Karşısındaki kadının çok fazla eleştirmesi, söylenmesi eleştirileri yok saymasına ve pasif agresif davranmasına neden olur.

Baskın karakter olmak

Erkeklerin çoğu baskın ve kontrolcüdür. Dolayısıyla ortak karar almalı veya onun tercih etmesini sağlamalısın. Elbette burada kastettiğimiz şey onun istemeyeceği tedirginliği ile cevap vermekten çekinmen de değil. Önemli olan karşılıklı saygı çerçevesinde ortak noktada buluşmaktır.

Kadının başarısı

Kadının başarısının erkeklerin terk etme nedenleri arasında bulunması araştırmalarla kanıtlanmış bir durumdur. Kadın kendisinden başarılı olduğunda erkek kendi başarısızlıklarından rahatsız olmaya başlar. Dolayısıyla ilişkinin geleceğiyle ilgili olan düşüncelerini değiştirir.

Başka erkekle kıyaslanmak

Bir kadının sevgilisini veya eşini başka bir erkekle, özellikle eski sevgilisi ya da ortak tanıdıkları biriyle kıyaslaması yapabileceği en büyük hatalardan biridir. Çünkü erkekler sevgilisi için tek önemli erkeğin kendisi olduğunu hissetmek ister.

Kısıtlandığını hissetmesi

Erkek arkadaşını veya eşini sürekli sana zaman ayırmak zorunda hissettiriyor ve onun arkadaşlarıyla zaman geçirmesine karışıyorsan bu şekilde davranmayı bırakmalısın. Çünkü erkekler arkadaşlarına ve hobilerine zaman ayıramadıklarında özgürlüklerini kaybettiklerini düşünür.  Sağlıklı ve uzun ilişkilerin sırrı çiftlerin kendilerine de zaman ayırmalarına izin vermeleridir.

Sevgiline Kendini Affettirmenin 8 Farklı Yolu başlıklı yazımızı okuyarak belki de böyle bir durumun yaşanmasına engel olabilirsin.

No Comments Yet

Comments are closed