Her ilişkide tartışmalar, problemler olabilir. Kadınlar genellikle basit ve önemsiz buldukları alışkanlıklarının erkeklerin tahammül edemediği şeyler arasında olduğunun farkına varamayabilir.  Onun hayatını kolaylaştırmak için erkeklerin kadınlarda sevmediği davranışlar hakkında fikir edinmek ilişkin için iyi olabilir. Mutlaka okumalısın…

1. Sürekli geç kalmak

Kadın erkek fark etmeden bazı insanlar kronik olarak devamlı geç kalır. Bununla birlikte kadınlar hazırlanmak için daha fazla zaman harcarlar özellikle de sinemaya gitmek veya baş başa romantik bir akşam yemeğine çıkmak gibi etkinlikler oldukça bu süre daha da uzuyor. Etkinliğin önemi arttıkça, hazırlanmak için ayrılan süre de artıyor. Geç kalmak bir ilişkiyi mahveden en büyük etkenlerden biridir.

2. Yemeğinden çalmak

Ben onunkinden bir çatal alırım diye iki sipariş vermekten vazgeçmemelisin. Çünkü erkekler yemeklerini paylaşmaktan pek hoşlanmıyor.

3. Sürekli telefonda olmak

Akıllı telefonlar iletişim dışında her şey için kullanılabiliyor ve oldukça faydalı; ama sevgilin yanındayken sürekli telefonla ilgilenmeyip ona odaklanmalısın.

4. İltifatı kabul etmemek

Güzel görünmek için elinden geleni yapmışken sevgilin seni pijamalı da güzel bulduğunu söylediğinde iltifatı geri çevirmenin mantığı yok. Onun seni her halinle güzel bulması sence de iyi bir şey değil mi?

5. “Sorun olduğunda yokmuş gibi davranmak

Onunla her şeyi paylaşmak istemeyebilirsin ama üzgün olduğunda iyi olduğunu söyleyip somurtmak yerine o gün için izin isteyip kabuğuna çekilebilirsin. Bize göre seni rahatsız eden şeyleri onunla paylaşmalısın. Neyin olduğuyla ilgili tahmin yürütmeye çalışmak yerine sana yardımcı olmak ona daha iyi gelecektir.

6. Menfaatlerini düşünmek

Erkeklerin kadınlarda sevmediği davranışlar arasında kadınların kendi çıkarları için onları kullanmaları da buluyor. Bir erkek seni gerçekten seviyorsa, sana aşıksa senin için her şeyi yapar. Onu istediğin şeyleri almak ya da onun normalde gidemeyeceği yerlere gitmek için kullanmamalısın.

7. Eşyaları yeniden düzenleme

Kadınlar düzen konusunda hassastır ve her şeyi temizlemek, düzgünce sıralamak ister. Erkekler düzeni sevse de eşyalarına izinsiz dokunulmasından ve istedikleri zaman eşyayı aradıkları yerde bulamamaktan rahatsız olurlar. Odası ne kadar karmaşık olsa da çakmağının nerede olduğunu bildiğine emin olabilirsin.

8. Sürekli şikâyet halinde olmak

Herkesin hayatında küçük ya büyük sorunları olabilir. Bunları sevgiliyle paylaşmak elbette doğaldır; ancak bunu sürekli yaptığında onun da mutsuz olmasına neden olabilirsin. Onunla derin ilişki kurmak için daha pozitif olmalısın.

9. Net cevabı olmayan sorular sormak

Erkekler, “iyi görünüyor muyum?” veya “ bu beni çok mu şişman göstermiş” gibi belli bir doğru cevabı olmayan sorularla çok gerilirler. O yüzden ona net cevabı olmayan sorular sormaktan kaçınmalısın.

10. İlgi alanları farklı olduğu için suçlu hissettirmek

Erkeklerin kadınlarda sevmediği davranışlar elbette kadınların özgürlüklerini kısıtlamaya çalışması. Seninle aynı şeylere ilgi duymayabilir. Futbol maçı izlemek istediği için ona söylemen ilişkini zarar vermekten başka şeye yaramayacaktır.

No Comments Yet

Comments are closed