Çoğu kadın erkeklerin dikkatsiz olduğundan yakınır ve erkeklerin dış görünümlerindeki detayları önemsiz bulduğunu düşünür; fakat erkeklerin kadınlarda ilk 6 saniyede dikkat ettiği 6 şey durumun öyle olmadığını gösteriyor. Sen de ilk buluşma gününe hazırlanıyorsan ve erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeyler hakkında fikir sahibi olmak istiyor musun? O halde seni yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Gülümseme

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yüzde 69’u kadınların gülümsemelerini makyajlı hallerine göre daha çekici buluyor. Erkekler gülümsemenin içten olup olmadığını ve dişlerin temiz olup olmadığını anlamak için kadının gülümsemesine dikkat ediyor.

Saçlar

Saçları kadınların yegane aksesuarıdır. Kısa ya da uzun farklı renklerde saçlarını tarzlarına göre şekillendiren kadınlar, erkeklerin saçlarındaki detayları fark etmesini bekler. Erkeklerin ilk 6 saniyede dikkat ettiği şey arasında kadınların saçları da bulunuyor; fakat uzunlukları veya rengiyle ilgilenmiyor. Onlar için önemli olan saçların güzel kokması ve yumuşak olması.

Dekolte

Kadınların çekicilik unsuru olarak ortaya koyduğu dekolte erkeklerin ilk buluşmada ilk dikkat ettikleri şey oluyor. Sebebi ise ne kadar “göstermek” istendiğini anlayabilmek.

Makyaj

Kadınların iyi izlenim bırakmak için tercihi makyaj yapmaktır. Erkeklerin makyaja karşı olduğu düşünülse de erkeklerin asıl karşı olduğu abartı makyaj oluyor. Erkekler çok fazla makyaj yapan bir kadının saklamaya çalıştığı cilt sorunları olduğunu düşünüyor. Araştırmalara göre erkeklerin kadınlarda en çok sevdiği makyaj ürünü allık. Erkekler, pembe yanakları seksi buluyorlar.

Cilt

Erkekler cilt bakımı için kendilerine zaman ayırdıkları gibi kadınlarında ilk olarak cildine bakıyorlar; fakat sivilce gibi cilt sorunlarını önemsemiyorlar. Onların asıl önemsedikleri solaryum, botoks gibi yapay güzellik araçları oluyor.

Çanta

Erkeklerin ilk 6 saniyede dikkat ettiği şey arasında kadınların çantasının bulunması seni şaşırtmış olabilir; fakat bu bir gerçek. Erkekler çok büyük çanta kullanan kadınların bakımına çok düşkün olduğunu ve tüm malzemelerini çantasında taşıdığını düşünüyor. İlk buluşma için kıyafetine göre çapraz askılı küçük bir çanta tercih edebilirsin.

İlk buluşma günüyle ilgili biraz daha ipucuna ihtiyacım var diyorsan   İlk Buluşmada Beğenildiğini Nasıl Anlarsın?  başlıklı yazımızı da okumanı öneririz.

No Comments Yet

Comments are closed