Estetik furyası yalnızca kadınları değil erkekleri de etkisi altına aldı. Daha genç, estetik ve fit bir görünüme sahip olmak isteyen erkekler de estetik cerrahlarına başvuruyor. İşte, erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlar.

Göğüs küçültme operasyonu (jinekomasti)

Erkek meme dokusunun genişlemesi ve şişmesi olarak tanımlanan jinekomasti, , sosyal ve psikolojik problemleri beraberinde getiriyor. Erkeklerin çok rahatsız olduğu bu durum cerrahi müdahale ile tedavi edilebiliyor. Fazla meme ve yağ dokusunun ameliyatla alınmasının yanı sıra liposuction da uygulanabiliyor. Areolanın da genişlediği durumlarda areola çapının daraltılması işlemi de yapılabilabiliyor.

Liposuction ( yağ aldırma)

Erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yağ aldırma da bulunuyor. Büyük bir göbek ve kalça  şeklinde kendini belli eden yağlanma liposuction uygulamasıyla çözülüyor. Erkekler hem liposuction hem de karın germe operasyonu da tercih edebiliyor.

Botoks

Erkekler açıklamaktan kaçınsa da alındaki ve kaş ortasındaki çizgilerinden rahatsızlık duyuyor. Sert bir ifadeye neden olan bu durumu çözmek için de botoks yöntemine başvuruyor.

Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulaklı olmak erkeklerin özgüvenini zedeliyor. Sosyal yaşamında bu durum nedeniyle rahatsızlık duyan erkekler lokal anesteziyle yapılabilen kepçe kulak ameliyatına başvuruyor. Kepçe kulak ameliyatı lokal anesteziyle yapılabiliyor ve işlemden 15 gün sonra hastanın sorunu tamamen ortadan kalkıyor.

Göz kapağı ve kaş kaldırma

Erkekler yaşa bağlı olarak gelişen sarkan göz kapakları, göz kenarları ve kaşların yorgun görünüme neden olmasıyla blefaroplasti ameliyatına başvuruyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemde hasta aynı gün taburcu edilebiliyor. Kaşları kaldırmak için ise enjeksiyon uygulamasından yararlanılabiliniyor.

Saç ekimi

Özellikle de erken yaşlardaki saç dökülmeleri erkekler için can sıkıcı kusurlar arasında sayılıyor. Hormonal değişiklikler ya da mantar hastalığı nedeniyle dökülebilen saçlar, Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) olmak üzere iki yöntemle sorun olmaktan çıkıyor. FUT yönteminde enseden saçlı deri alınarak dökülmüş bölgeye ekilirken FUE yönteminde enseden alınan saç kökleri, özel iğneler kullanılarak dökülme olan bölgeye tek tek naklediliyor. Saç ekimi erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlar arasında bulunuyor.

Kadınların Hoşlandığı Erkek Saç Modelleri

No Comments Yet

Comments are closed