Saçlarında renk değişikliği yapmaya karar verdiysen hangi rengi seçeceğine karar vermeden önce erkeklerin çekici bulduğu saç renkleri hangisi sorusuna cevap bulmak için yazımızı okumalısın. Bir araştırma kapsamında erkekler; sarışın, esmer, kumral ve kızıl saçlı kadınları seksapel, sadakat, çekicilik, zekâ gibi alanlarda değerlendirdi. İşte, saç renginin önemini ortaya koyan sonuçlar.

En seksi saç rengi: Sarışın

Erkekler, sarışınların zekasını ve espri anlayışını sorguluyor. Erkeklerin çekici bulduğu saç renkleri arasında başı çeken renk sarı olsa da erkekler sarışınların çekiciliği ve güzelliğinden tedirgin oluyor ve sarışınların sadakatinden emin olamıyor. Araştırmalara göre erkekler sarışın kadınların yatakta çılgın ve vahşi olabileceğini düşünüyor.

İyi bir dost olabilir: Kumral

Kumral kadınlar; sadık, esprili, çekici ve akıllı bulunmakla birlikte pek de seksi bulunmuyor. Erkekler, kumral kadınları her şeyi paylaşabilecekleri çok iyi bir arkadaş olarak görüyor. Sağlam bir ilişkinin temelinde de aslında arkadaşlık var.

Seksi fakat sadakatsiz: Kızıl

Araştırmalara göre erkeklerin çoğu sarışınlardan sonra kızıl saçlı kadınları seksi buluyor; fakat kızıl saçlı kadınlar espriden yoksun ve sadakatsiz olarak görülüyor. Erkeklerin çoğu kızıl saçlı kadınları sempatik bulmasa da kısa süreli ilişki hayali kuruyor. Kızıl saçların çekici bulunmasının nedenlerinden biri kızıl saçın gençliğin ve doğurganlığın işareti olarak algılanması.

Ciddi ilişki için: Esmer

Araştırma sonuçları, erkeklerin Penelope Cruz gibi esmer kadınların hep akıllı, sadık, esprili, başarılı olduğunu düşündüğünü ortaya koyuyor. Esmer kadınlar, birçok alanda başı çekiyor. Siyah saç rengine sahip olan kadınlar, erkeklerin hoşuna gidebilecek neredeyse tüm özellikleri taşıyor. Araştırmalara göre koyu saç rengine sahip olan kadınlar, zeki ve güvenilir algısı yaratmak için işe girmeden önce saçlarını koyu renge boyatıyor.

Erkeklerin çekici bulduğu saç renkleri üzerine yapılan bu araştırmada ortaya çıkan sonuçlar, kadınların saç renklerinin klişeler doğurduğunu, kadınların saç renklerinin etkilerinden yararlanabileceğini gösteriyor. Eğer saç rengini değiştirmek senin için büyük bir riskse ve bu riski almak istemiyorsan peruk takarak kendince bir test yapabilirsin.

Şu yazımızı da okumanı öneririz: Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Kusurlar

No Comments Yet

Comments are closed