Kadınları etkilemek için erkekleri çekici yapan detaylar hakkında fikir sahibi olmalısın. Kılık kıyafeti düzgün birinin birkaç mimik ve jest sayesinde bir kadını etkilemesi kolaydır. Bu yazıda erkekleri çekici yapan detaylar hakkında yazdık.

Jilet gibi giyinme

Erkeklerin dünyasında jilet gibi giyinmek özel hayatta da iş hayatında da bir adım öne çıkaran detaydır. Peki, jilet gibi giyinmek ne demek? Mekana ve ortama göre üzerine tam oturan kıyafetler yani ne dar ne de bol kıyafet giymektir. Kadınların jilet gibi giyinen erkekleri daha çekici bulduğunu gösteren araştırmalar da bulunuyor. O halde bedeninin güçlü ve zayıf yönlerini analiz etmeli ve 2 beden bol kıyafetlerin için terziye uğramalısın.

Uzun kollu gömlek giyinmek

Erkekler için kısa kollu gömlekler demode kalıyor. Dolayısıyla yaz aylarında da uzun kollu gömlek giymelisin. Gömleğin kollarını kıvırdığında çekici görüneceğine emin olabilirsin.

Ayakkabı temizliğine önem vermek

Kadınların hakkında iyi şeyler düşünmesini sağlamanın ilk yollarından biri ayakkabı temizliğine önem vermek oluyor. Çünkü kadınlar erkeğin ayakkabısına bakarak onun hakkında fikir sahibi olabiliyor.

Renk uyumlu giyinmek

Bedene oturan kıyafetler giymek kadar uyumlu renklerde giyinmek de önem taşıyor. Kıyafette benzer tonlar kullanmak yerine kontrast oluşturmalısın. Örneğin, açık renk pantolon giydiğinde koyu renk pantolon ve açık renk ayakkabı giyinmelisin. Renk olarak lacivert-gri, mavi-kahverengi uyumundan yararlanabilirsin.

Kemerin ayakkabıyla uyumlu olması

Erkekleri çekici yapan detaylar arasında ayakkabı ve kemer uyumu bulunuyor. Çünkü ayakkabı ve kemer aynı renk olduğunda kıyafetin geri kalanında uyum yakalamak kolay olacaktır.

Kıl yumağı görünümünden kurtulmak

“Erkek dediğin kıllı olur” sözü her bölge için geçerli değildir.  Kaşların ortasında, yanaklarda, kulaklarda, burnun içinde, boyunda ve ensede çıkan gereksiz kılları uzamasına izin vermeden temizlemelisin.

El ve yüzün bakımlı olması

Erkekleri çekici yapan detaylar arasında elbette el ve yüz bakımı da bulunuyor. Uzamış tırnaklar, çatlamış dudaklar, çatlak ve kızarık eller kadınlar için itici gelebilen detaylardır. Elin, yüzün ve dudakların için nemlendirici kremler kullanmalı ve tırnaklarını düzenli olarak kesmelisin.

Nefesin kokmaması

En seçkin markalardan en iyi kombinleri de yapsan kısacası yukarıda belirttiğimiz her konuda olması gerektiği gibi bakımlı olsan da nefesin koktuğunda çekiciliğini kaybedebilirsin. Bu konuda dil temizleyicisi, nane şekeri veya ağız kokusu önleyen tabletlerden yardım alabilirsin.

İyi koymak

Parfüm kokusu erkekler için de kadınlarda olduğu gibi imza niteliğindedir. Kendin için en uygun kokuyu bulup ona sadık kalmalı, seninle özdeşleşmesine izin vermelisin.

Kadınların Hoşlandığı Erkek Saç Modelleri  başlıklı yazımızı da okumanı öneririz.

No Comments Yet

Comments are closed