Erkekler ve kadınlar arasındaki farklar evrim teorileri kadar ilgi çekici bir konu olmuştur ve kadınlar erkekler hakkında erkeklerse kadınlar hakkındaki gerçekleri bilmek istemiştir. Senin için erkekler hakkında bilmek isteyeceğin çarpıcı, ilginç gerçekleri yazdık. İşte, erkekler hakkında 8 çarpıcı gerçek.

Yüksek testosteron bağışıklığı azaltıyor

Yüksek oranda testosteron üretimi bağışıklık sistemine zarar veriyor ve erkeklerin hastalık ve parazitlerle savaşma gücünü artırıyor. Avustralya’daki Walter and Eliza Hall Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği bir araştırma da erkeklerin hormonunun bu etkisi nedeniyle erkeklerin enfeksiyonlara kadınlardan da meyilli olduğunu ve daha çok hasta olduğunu ortaya koymuştur.

Erkekler de temizliğe önem veriyor

Erkekler hakkında kalıplaşmış bir efsane kadınlardan daha az temiz oldukları yönünde. Oysa araştırmalar, ev işlerine partnerleri kadar dahil olanların ilişkilerinde daha mutlu olduğunu ortaya koyuyor.

Erkekler için öpüşmek önemli

Kimileri için öpüşmek tükürük alışverişinden ibaret olsa da araştırmalara göre erkekler öpüşmeye çok önem veriyor. Araştırmalara göre erkeklerin yüzde 58’i kötü öpüşmeden sonra cinsel çekimin olmadığını ifade ediyor. Öpüşme hakkında ilginç bir detay daha: Erkeklerin yüzde 70’i öpüşürken gözlerini açık tutarak partnerini seyretmek istiyor.

Erkekler de ağlar

Ayrılık söz konusu olduğunda hep kadınların daha çok yara aldığı düşünülüyor. Oysa  erkekler ayrılık durumunda kadınlardan daha fazla acı çekiyor. Hatta 18-35 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 73’ü ağladıktan sonra rahatlıyor

Dudakları çekici buluyorlar

Kadınlara göre erkeklerin çekici bulduğu noktalar göğüslerdir. Oysa araştırmalar kadınların bu konuda yanıldığını gösteriyor. Erkeklerin yüzde 83’ü kadınlarda en çok dudakları çekici buluyor.

Erkekler intihara daha meyilli

Araştırmalara göre her 100 bin erkekten 13,5’inin intihar ediyor. Bu durum erkeklerin ayrılık sonrasında daha çok acı çektiği gerçeğini akıllara getiriyor.

Erkeklerde selülit oluşmaz

Kadınlar ile erkeklerin cilt altı yağ dokusu farklı kalınlıklardadır. Kadınların daha ince bir deriye sahip oluşu kadar hormanal durumlar da kadınlarla selülitin daha fazla görülmesine neden olur.

Erkekler hakkında Erkekleri En Çok Sinirlendiren 7 Konu başlıklı yazımızı okuyarak da bilgi edinebilirsin.