İletişim en temel yollarından biri beden dili. Konuştuklarımız üzerinde elbette kontrol sağlayabiliriz. Ancak beden dili söz konusu olduğunda kontrol sağlamak güçleşebiliyor. Özellikle cinsellikte beden dili kontrolünü sağlamak mümkün değil.  Dolayısıyla erkek arkadaşının senden hoşlanıp hoşlanmadığını, yalan söyleyip söylemediğini hareketlerinden anlayabilirsin. Erkek flört hareketleri nasıldır, tahrik olan erkek beden dili söz konusu olduğunda nasıl anlaşılır merak ediyor musun? O halde bu yazı çok ilgini çekecek!

1. Yukarıya kalkan kaşlar

Erkek flört hareketleri arasında en belirgin hareket kaşlarını yukarı kaldırmasıdır. Yaş, ırk ya da sınıf fark etmeksizin bir erkeğin kaşlarını kaldırması ve hafifçe gülümsemesi, seninle ilgilendiğinin göstergesi.  Onun kaşlarını yukarı kaldırdığını fark ettiysen gözlerinin içine bak ve karşılıklı olduğunun sinyalini ver.

2. Konuşurken dudaklarda gezinen gözler

Dudak şeklinin karakter hakkında ipucu verdiği doğrudur. Ancak konuşurken dudaklarına bakan bir erkek büyük olasılıkla karakterini çözmek için değil seninle ilgilendiği için bakıyordur.

3. Çekiştirilen kravat

Erkek flört hareketleri demişken çekiştirilen kravatlardan ya da gömleklerden bahsetmemek olmaz. Kalabalık ortamda seni gördüğünde kravatını düzeltiyor ya da gömleğini çekiştiriyorsa o erkek senin dikkatini çekmeye çalışıyor demektir.

4. Ön plana çıkan saçlar

Lavaboya kuru saçlarla girip ıslak saçlarla çıkıyorsa ve seni gördüğünde eli saçlarına gidiyorsa “ben buradayım” mesajı vermeye çalışıyor olması olasılığı epey yüksek.

5. Vücudu saran bakışlar

Bir erkek sürekli vücudunu inceliyorsa onunla ilişkinizi gözden geçirmelisin. Çünkü bu hareket onun seninle sadece bedenin için ilgilendiğini gösteriyor.

6. Elleri daireler mi çiziyor

Konuşurken, toplantıda ya da telefonda elleri daire çiziyorsa onun seks tutkunu olduğunu anlayabilirsin.

7. Otururken kapanan bacaklar

Senin yanında bacaklarını kapatarak mı oturuyor. O halde henüz onun güvenini kazanamamışsın.  Bacaklarını açarak oturuyorsa da üzgünüz ama onun umurunda değilsin. Bacak bacak üstüne atıyorsa mutlu olabilirsin. Çünkü bu hareketi huzurlu ve güvendeyim demektir.

8. Kaşların ortasına bakan gözler

Erkek flört hareketleri arasında belki de en harikası kaşların ortasına bakması. Çünkü bu hareket onun uzun süreli ilişki düşündüğünü gösteriyor.

Erkeklerin İlgisini Çekmenin 5 Kısa Yolu

No Comments Yet

Comments are closed