Fiziksel ilk yakınlaşma göstergesi el ele tutuşmak. El ele tutuşma şeklinin ilişkin hakkında ipucu verebileceğini biliyor muydun? El ele tutuşma şekline göre ilişki analizi sonuçları seni şaşırtacak! İşte el ele tutuşma şekilleri ve anlamları.

Avuç içleri birleşik tutuşma şekli

Birbirlerine karşı saygısını hiç kaybetmeyen, ilişkilerinin monotonlaşmasından endişe duymayan çiftler avuç içeri birleşik olarak el ele tutuşmayı tercih ediyor. Hem kadının hem erkeğin sahiplenici bir tutum içinde olduğu avuç içleri birleşik tutma şeklinde aşırı kıskançlık yoktur ve sosyallik ön plandadır.

Parmakların birbiri içine geçtiği tutuşma şekli

Kendi aralarında tatlı sert atışmalar yapan, aşırı sahiplenici ve tutkulu çiftler parmaklarını birbiri içine geçirerek el ele tutuşuyor. Bu şekilde el ele tutuşan çiftler pek sosyal olmayı sevmez ve başkasının olduğu ortamlarda güvensizlik hissederler.

Tek parmak tutuşma şekli

El ele tutuşma şekilleri ve anlamları söz konusu olduğunda özgürlüğüne düşkün kişilerin el ele tutuşma şekli tek parmakla tutma şeklinde oluyor. Karşılıklı zorlama veya yaptırımın mümkün olmadığı ve güvenin üst seviyede olduğu ilişkilerde özgürce ve istediği gibi yaşamayı sevenler tek parmakla tutuş şeklini benimsiyor.

Diğer el ile tutuşmayı destekleme

Avuç içleri birbirine bakar haldeyken destek eli kullanılması ilişkiye duyulan inancının tam olduğunu gösterirken parmaklar birbirine geçmiş haldeyken destek eli kullanılması tutku ve bağlılığın tam anlamıyla kabul edildiğini gösteriyor. Dominant karakterlerde de bu davranış gözleniyor.

Bağlantılı kol (kol kola girmek ) şekli

Kıskançlık ve güvensizliğin olmadığı ilişkilerde çiftler bu şekli kullanıyor. Bağlantılı kol (kol kola girmek ) şeklini benimseyen çiftler, baş başa yapılan huzurlu yürüyüşlerde ve sosyal etkinliklerde bu şekli kullanıyor. Bu el ele tutuşma şekli birbirine ne kadar alışık olduğu ve duyulan güvenin ne derece büyük olduğunu gösterdiği gibi yeni başlayan ilişkilerde güvensizlik, çekinme ve duygulardan emin olmamayı gösteriyor.

Yumruğu avuç içine alarak tutuşma şekli 

Bu el ele tutuşma şekli kendi bildiğini okuyan, emri vaki hareketleri sıkça yapan kişileri ele veriyor. Partnerin elini bu şekilde tutuyorsa onun hırslı, bencil, aşırı kıskanç ve dominant olduğunu anlayabilirsiniz.

El ele tutuşma şekilleri ve anlamları beden diliyle kişinin gerçekten sevip sevmediği ile ilgili bilgi edinilebileceğini gösteriyor.

Erkeklerin hangi öpücüğü hangi anlama gelir?

No Comments Yet

Comments are closed