Uğruna filmler çekilen, kitaplar yazılan efsanevi aşk hikâyeleri kahramanları bir aşk için en fazla ne yapılabilir sorusunu akıllara getiriyor. Böylesi büyük bir aşkı yaşamanız dileğiyle efsanevi aşk hikayeleri kahramanları hakkındaki yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Marc Anthony ve Kleopatra

Tarihte aşk hikayeleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen çift  Mark Antony ve Kleopatra oluyor. Roma’nın doğu bölgesinin idaresini elinde bulunduran  Marc Anthony, Mısır’ın efsane kraliçesi Kleopatra’nın büyüsüne kapılır. Kleopatra’nın aşkı nedeniyle karısından ayırılır. Karısının erkek kardeşi deonları yok etmek için siyasi hamlelerde bulunur. 10 yıl süren tutkulu bir aşkın ardından çift ayrılmak yerine birlikte intihar eder.

Napolyon ve Josephine

Napolyon’un aşkı, erkeklerin güçlü kadınları çekici bulduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Napolyon ve Josephine’nin aşkı ihanet ve dramla dolu fırtınalı bir aşk hikayesi. Sıradan bir köylü kızıyken ülkenin kraliçesi konumuna kadar yükselen Josephine, kendinden beş yaş küçük olan Napolyon’u kendisine aşık eder. Napolyon, Josephine varis doğurmayınca onu başka bir kadın için terk eder ve Josephine kalp kırıklığından ölürken Napolyon’un da son sözü Josephine olur.

Frida Kahlo ve Diego Rivera

Efsanevi aşk hikâyeleri kahramanları arasında Frida Kahlo ve Diego Rivera da bulunuyor. Çapkınlığıyla meşhur ressam Diego Rivera ile kendini resme adamış Frida Kahlo aşık olur. Diego 42, Rivera ise 22 yaşında olduğu ve bedenleri arasında da epey fark olduğu için çiftin aşkı için “fil ile güvercinin evliliği” benzetmesi yapılırdı. Frida’nın sağlık sorunları ve Diego’nun kadınlara olan düşkünlüğü hiç bitmedi ve bu aşk hikayesi son buldu.

Hürrem ve Kanuni Sultan Süleyman

Unutulmaz Türk aşk hikayeleri kahramanları Hürrem ve Kanuni Sultan Süleyman çifti. 17 yaşında Osmanlı Sarayı’na giren cariye Hürrem ile imparator Kanuni Sultan Süleyman arasındaki aşk destanlara konu olmuştur. Hürrem Sultan olarak anılarak Osmanlı Devletinde yönetim hakkı olan tek kadın olmuştur.

Helen- Menelaus ve Paris

Uğruna Truva Savaşı çıkarılmış güzeller güzeli, Zeus’un kızı olduğu iddia edilen Helen ’in babası Kral Tyndareos, yakışıklı, zengin ve itibar sahibi bütün yunan gençlerine Helen kimi seçerse seçsin onu koruyacaklarına dair söz verdirir. Helen, Menelaus’u seçer ve evlilikleri onuncu yılındayken Truva prensi Paris ile kaçar. Menelaus, eski damat adaylarına yeminlerini hatırlatır ve onlarla tarihteki en büyük Yunan ordusunu oluşturur. Böylece tarihin en büyük savaşlarından biri gerçekleşir. Paris’in Truva savaşında ölmesi ile son bulur ve Helen, kral Menelaos tarafından Sparta’ya geri getirilir.

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Meslekler

No Comments Yet

Comments are closed