Alt ya da üst dudağı ya da her ikisi de ince olan kişiler dolgun dudak hayaline ulaşabilmek için estetik operasyonlara başvuruyor. Oysa cerrahi müdahale ile dudağın doğal yapısını bozmadan dudakları kalın hale getirmek mümkün olabiliyor. Hem canlı hem de dolgun dudaklara sahip olmak için doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri arayışındaysan bu yazımızı mutlaka okumalısın.

Dudak büyütme hareketleri

Dudakları olduğundan daha kalın göstermek evde yapılabilecek egzersizle imkansız değil. dudakların büzülmesi dudak kaslarının çalışmasını ve bu sayede dolgun görünüme ulaşmasını sağlar. İki parmağını dudaklarının üzerine koy, öp ve üfle. Bu basit egzersizi gün içinde en az 10 defa yapmalısın. Bir ay içinde sonuç alabilirsin.  Dudak egzersizi olarak ağzın kapalıyken gülümseyebilir ve 5 saniye böyle bekledikten sonra dudaklarını kapatabilirsin.  Bu egzersizi de gün içinde en az 10 defa yapmalısın. Başka bir dudak egzersizi de “o” harfini telaffuz etmek. 20 saniye aralıklarla pek çok kez bu egzersizi uyguladığında dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

Tarçın yağı

Tarçınla dudak büyütme için dudak parlatıcısının içine bir iki damla tarçın yağı damlatıp iyice karışmasını sağladıktan sonra dudaklarına sürebilirsin. Tarçın, dudaklarındaki  kılcal damarları uyararak, daha dolgun görünmesini sağlar; fakat güzellik için hafif yanma hissine katlanman gerekiyor.

Zeytinyağı, süt ve bal

Nemsiz, kuru ya da çeşitli nedenlerden ötürü kabuklu ince dudaklarının sağlıklı ve olduğundan kalın görünmesi için yalnızca biraz bakıma ihtiyacı var. 1 yemek kaşığı bal, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1,5 yemek kaşığı süt karışımını macun kıvamına geldiğinde dudak çizgine dikkat ederek yeterli miktarda sür. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla veya sütle temizleme. Bu basit hazırlanan dudak maskesini haftada 3 defa uyguladığında iyi sonuç alabilirsin.

Biber yağı

Bir tatlı kaşığı badem yağı, 20 damla Hindistan cevizi yağı, bir tatlı kaşığı ceviz yağı ve 1-2 damla acı biber yağı karışımını dudaklarına masaj yaparak uygulayabilirsin. Bu sayede kısa sürede doğal dudak dolgunlaştırma işlemini kolayca gerçekleştirmiş olacaksın.

Vazelin ve nane yağı

Kan akışının etkisiyle dudaklarının dolgun görünmesi için bir miktar vazeline birkaç damla nane yağı ekleyerek dudaklarına uygulamalısın. Değişim seni şaşırtacak!

Vicks

Doğal dudak dolgunlaştırma için soğuk algınlıklarında solunumu kolaylaştırmak için kullanılan vicks ile dudak büyütme yöntemi kullanabilirsin.  Kullanmadığın temiz bir diş fırçasına küçük bir parça vicks sür ve dudaklarına 2-3 dakika boyunca masaj yaparak uygula. Haftada bir defa bu uygulamayı tekrar ettiğinde hayalini kurduğun dolgun dudaklara kavuşabilirsin.

Tuz

Tuz ile dudak büyütme yöntemi için yarım limon suyu, bir çay kaşığı tuz karışımıyla dudaklarına peeling yap ve  kuru diş fırçası ile dudak yüzeyini hafif hareketlerle fırça.

No Comments Yet

Comments are closed