Craash’de tanıştığın ve hoşlandığın kişiden ilk buluşma sözünü aldın ve tarihi belirlemeyi başardın. Seni tebrik ederiz. Peki ya mekan. İlişkinin geleceğini belirleyen ilk buluşma mekanları; cafe, pastane, restoran, park olabilir. Elbette bu mekanları seçmek bazı açılardan avantajlıyken bazı açılardan dezavantajlı olabilir. Bu yazımızda senin için tüm artıları ve eksileriyle mekanların nasıl sonuçlar doğurabileceğini yazdık. İlk buluşma mekanları arasında tercih yapmadan önce yazımızın devamını okumalısın.

Restoran

Araştırmalara göre erkeklerin çoğu ilk buluşma mekanı olarak restoran seçiyor. Elbette baş başa romantik yemek harika bir fikir; fakat bazı riskler var. İlk buluşmada hamburger, spagetti makarna gibi yemekler iştah açıcı olsa da gerginliklere neden olabilir. Makarnanın sosunun özenle giyindiğin kıyafetini kirletmesi ve tüm gün o lekeyle oturmak zorunda kalmak canını sıkacaktır. Restoranın beklediğin kadar iyi çıkmayıp serviste yaşadığın sorunlar nedeniyle gerilmen de olası. Aslında asıl risk karşı tarafı ilk gördüğünde aslında tam olarak da aradığın kişi olmadığını anlaman olur ki bu durumda hoşlanmadığın biriyle yemek yemek pek de eğlenceli olmayacaktır.

Kafe

Kafenin riskli yönü lezzetlerin düşük olması, ortamın fazla soğuk ya da sıcak olması, servislerin yavaş ve özensiz olması gibi dış nedenler ve çekindiği için aç olduğunu söylemeyen kişinin aç karnına kahve içmek durumunda kalması olur. Bununla birlikte kafe tercihi pek çok açıdan avantajlı. Daha düşük maliyetli bir buluşma için kafeyi tercih edebilirsin. Kahve bittiğinde nazikçe veda etme şansına sahip olabilirsin.

Park

Romantik bir yürüyüşün ardından parkta oturmak ve plastik pardaktan çay içmek kötü bir fikir değil; fakat hoşlandığın kişinin buluşmayı ucuza getirmeye çalıştığını düşünmesi olası.

Sinema/ Tiyatro

Sinema ve tiyatroya gitmek sohbet edemeyeceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla ilk buluşma için önce kafede bir kahve içip sohbet etmek, ardından sinemaya gitmek iyi bir tercih olacaktır. Sinemada nasıl filmlerden hoşlandığını öğrenebilir, filmdeki hangi sahnede nasıl tepki verdiğine bakarak hakkında fikir edinebilirsin. Elbette hakkında fikir edinmek için bir kafede sohbet etmen çok daha iyi bir fikir.

Ev

İlk buluşma mekanları arasında kadınların haklı olarak tepki verdikleri mekan ev. İlk buluşmada onun evi de olsa senin evin de olsa eve gitmeyi kesinle teklif etmemelisin. Ona zaman tanımalısın.

Sıra dışı aktiviteler

Bungee jumping veya kaya tırmanışı gibi ekstrem sporlar ilk buluşma için uygun değil. Böyle farklı bir etkinliği birbirinizi tanıdıktan sonra birlikte planlamanız gerekir. Önceden bu konu üzerine konuştaysanız ve onun macera ve adrenalin tutkunu olduğuna eminsen harika bir ilk buluşma etkinliği olacaktır.

İlk Buluşmada Ne Yenir?