Cilt bakım rutini, doğru ürünler kullanılması kadar ürünlerin doğru kullanılmasıyla da etkili oluyor. Peki, cilt bakım ürünleri nasıl kullanılır? Cevabı bu yazıda!

Kadifemsi görünüm için: Yüz temizleyici

Köpük veya jel formundaki yüz temizleyicilerin cilde iyice yayılması ve etkili olması için nemli cilt üzerine uygulanması gerekiyor. Parmak uçlarınla ve dairesel hareketlerle masaj yaparak ürünü cildine yaymalısın. Losyon formdaki ürünlerin ise mutlaka kuru cilde uygulanması gerekiyor.

Sağlıklı cildin anahtarı: Tonik

Cilt bakım ürünleri nasıl kullanılır sorusunun cevabı tonikler için pamukla uygulama oluyor. Genellikle sprey halinde kullanılan toniklerin pamukla uygulanması gerekiyor.

Zamanda geri döndüren cilt bakım ürünü: Serum

Cilt bakımının isimsiz kahramanı olan serumlar, içeriğinde faydalı maddeleri konsantre bir şekilde bulunduruyor. Geniş bir etki yelpazesine sahip olan serumlar, kuru ciltlere uygulandığında etkili bir biçimde emilmeyebileceği için serum kullanırken cildinin nemli olmasına dikkat etmelisin.

Cilt bakımının olmazsa olmazı: Nemlendirici

Cilt bakımının en önemli adımı olan nemlendiriciler, kuru ciltleri olanlar tarafından yoğun uygulanır. Oysa bu yöntem gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bunun yerine ürünü ince tabakalar halinde ara ara uygulamak, boynu da es geçmemek gerekir. Nemlendirici konusunda yapabileceğin en büyük hata nemlendirici kullanmamak olur.

En hassas cilt bakım ürünü: Göz altı kremi

Göz çevresi derisi dokunuşa karşı hassas olduğundan göz altı kremini uygularken kan dolaşımını sağlamak için tampon hareketlerle kremi uygulamak gerekiyor. Göz kremini buzdolabında bulundurmanı ve soğuk uygulamanı öneririz. Ürünü, göz çevresi kemiği-orbital kemiğine kadar uygulamalısın.

Cildi uykuya hazırlayan ürün: Gece kremi

Gece kremleri, gündüz kremlerinden farklıdır ve güneş koruyucu içermez. Bununla birlikte nem ve destek içerikleri daha yoğundur. Gece kremini cildin yapısına göre seçmek ve uyumadan en az 10 dakika önce temiz cilde uygulamak gerekiyor.

Kuru dudakların çözümü: Dudak balmı

Tüp içindeki dudak balmı parmak ucuyla uygulanırken küçük bir kabın içindeki dudak balmı parmak ucuyla uygulanır. Dudak balmı genellikle dışarı çıkarken uygulanıyor. Oysa  dudak balmının gece kullanılması gerekiyor.

Doğal Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

No Comments Yet

Comments are closed